BNP Paribas Open 2018
3. runda
Stadium 6, Indian Wells Tennis Garden

Osaka za mocna. Indian Wells już bez Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Naomi Osaką 3:6, 2:6 w 2. rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Reprezentantka Japonii w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Sachią Vickery. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
WTA Indian Wells, 2 runda: A. Radwańska – N. Osaka (skrót)
Agnieszka Radwańska (fot. PAP/EPA)

TENISOWE MAMY. WILLIAMS PÓJDZIE ŚLADEM LEGEND?

Pierwsze spotkanie obu pań rozpoczęło się od dwóch przełamań. Od trzeciego gema panie znacznie lepiej radziły sobie przy własnym podaniu i w efekcie do końca seta byliśmy świadkami jeszcze tylko dwóch break pointów. Niestety dla Radwańskiej z okazji skorzystała Osaka i to ona w pełni zasłużenie wygrała partię 6:3.

Reprezentantka Japonii z piętnastu pierwszych trafionych serwisów wygrała aż czternaście i to głównie dzięki tej znakomitej skuteczności objęła prowadzenie w meczu. Drugi set rozpoczął się od niezwykle wyrównanego gema – panie rozegrały aż 18 punktów, Radwańska obroniła cztery break pointy i utrzymała podanie.

W piątym gemie Osaka dobrała się jednak do serwisu Radwańskiej, przełamała ją i od tego momentu na korcie istniała już tylko Japonka. 44. rakieta świata zwyciężyła ostatecznie 6:3, 6:2 i to ona zagra w 3. rundzie zmagań w Indian Wells.