tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sandomierski rozwiązał kontrakt z Cracovią

Grzegorz Sandomierski nie jest już piłkarzem występującej w ekstraklasie Cracovii. 28-letni bramkarz rozwiązał za porozumieniem stron ważny do 30 czerwca tego roku kontrakt z krakowskim klubem.
Grzegorz Sandomierski (fot. Twitter Cracovii)

Sandomierski trafił to Cracovii latem 2015 roku z Zawiszy Bydgoszcz. Przez dwa sezony był podstawowym bramkarzem "Pasów". W poprzedniej rudzie, choć zaliczył 15 meczów w ekstraklasie, trener Michał Probierz dawał mu wyraźnie do zrozumienia, że nie będzie na niego stawiał, gdyż odrzucił on ofertę podpisania nowej umowy.

Przed ostatnim ubiegłorocznym spotkaniem z Górnikiem Zabrze Sandomierski wraz z kilkoma innymi zawodnikami został odsunięty od kadry pierwszego zespołu i dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W lutym był bliski przejścia do CSKA Sofia, ale ostatecznie nie udało się sfinalizować tego transferu. Po rozwiązaniu kontraktu Sandomierski będzie mógł, jako wolny zawodnik, związać się z dowolnym klubem.

Sandomierski w karierze był bramkarzem m.in. takich klubów jak: Jagiellonia Białystok, KRC Genk, Blackburn Rovers, Dinamo Zagrzeb, Zawisza Bydgoszcz. W Cracovii zagrał w 79 spotkaniach ligowych. Ma też na swoim koncie trzy mecze w pierwszej reprezentacji Polski.

podobne informacje

Grzegorz Sandomierski wraca do Jagiellonii

Pasy daleko od grupy mistrzowskiej. Cracovia – Zagłębie 1:1

Legia – Cracovia 2:0. Mistrz ściga czołówkę

Zawisza wciąż zachwyca. Wygrana z Ruchem