0
3
3

Obity Varane, niezawodny Ronaldo. Real bez błysku

Real Madryt w 28. kolejce La Liga pokonał na wyjeździe (2:1) Eibar. Niezawodny Cristiano Ronaldo ustrzelił dublet, ale decydujący cios zadał dopiero w 84. minucie. W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścił Raphael Varane.
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

Messi nie zagra z Malagą. Wszystko przez dziecko

Gospodarze z werwą podeszli do tego spotkania i nie przestraszyli się Królewskich na początku. W odbiorze piłki byli agresywni, doprowadzając do kilku bolesnych spięć, a kości Marcelo i Garetha Bale'a trzeszczały.

W 19. minucie Kike postraszył Keylora Navasa, który musiał się rozciągnąć, by sparować piłkę na rzut rożny. Chwilę później Raphael Varane ucierpiał w polu karnym po zderzeniu głowami. W 28. minucie opuścił boisko z guzem na czole, a w zastępstwie pojawił się Nacho.

Gareth Bale (fot. PAP/EPA) W 33. minucie wspaniałym zagraniem popisał się Luka Modrić. Chorwat długim podaniem uruchomił Cristiano Ronaldo, Portugalczyk błyskawicznie się rozpędził, stanął oko w oko z Marko Dimitroviciem i ze spokojem wykończył akcję.

Po przerwie Gonzalo Escalante prawdopodobnie planował wrzucać, a o mały włos pokonałby Navasa przez przypadek. Chwilę później rzut rożny dla Eibar, w idealnej sytuacji znalazł się Ivan Ramis i było 1:1. Zastój Realu został skarcony już w 50. minucie.

Przełamanie nastąpiło dopiero w 84. minucie za sprawą niezawodnego Ronaldo. Precyzyjnie rozegrana akcja, na prawym skrzydle z piłką popędził Dani Carvajal, w tempo dośrodkował na głowę asa atutowego madryckiego klubu i ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy Zinedine'a Zidane'a.