27 Michal Papadopoulos 74'
  Kazimierz Moskal
  Waldemar Fornalik

Odmieniony Piast nie zwalnia. Sandecja na drodze do I ligi

Piast Gliwice rozbił Sandecję Nowy Sącz 3:0 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zespół Waldemara Fornalika odniósł szósty triumf w sezonie i awansował na 12. miejsce w tabeli. Sandecja z kolei na wygraną czeka już... blisko pół roku.
Zawodnicy Piasta Gliwice (fot. PAP)

Na kłopoty Carlitos. Lider Wisły dogonił Angulo

Ostatni raz zawodnicy beniaminka Lotto Ekstraklasy triumfowali 17 września, gdy w Niecieczy wygrali z Bruk Bet Termalicą 1:0. W osiemnastu kolejnych meczach zanotowali dziewięć remisów i doznali takiej samej liczby porażek. Przez to spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Z taką formą i stylem, Sandecji trudno będzie jednak o przerwanie złej passy. W sobotnim meczu gracze Kazimierza Moskala stworzyli sobie tylko jedną dobrą sytuację do zdobycia gola, ale i tak broniący bramki Piasta Jakub Szmatuła nie miał problemów ze sparowaniem strzału głową Pawło Ksionza.

Waldemar Fornalik (fot. PAP) To czwarty mecz z rzędu (a jeśli liczyć przerwane starcie z Górnikiem – piąty), w którym 36-letni bramkarz zachował czyste konto. Piast zdobył w tych spotkaniach aż osiem punktów. Sobotni mecz kontrolował od samego startu i już w przerwie mógł być spokojny o zwycięstwo.

Pierwszą bramkę dla gliwiczan zdobył w 15. minucie Mateusz Szczepaniak, a po kolejnych siedemnastu minutach gry wynik podwyższył Karol Angielski. Piast dominował, a Sandecja nie była w stanie przeprowadzić nawet składnej akcji. W samej końcówce meczu wynik ustalił Joel Valencia.

Piast mógł wygrać w Niecieczy nawet wyżej. W drugiej połowie goście regularnie kontrowali Sandecję, która w dodatku od 68. minuty grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Bartłomieja Kasprzaka. Przed szansami do zdobycia goli stanęli Sasa Zivec i Gerard Badia, ale obaj spudłowali w dogodnych sytuacjach.