1
3
2

Rewelacyjny mecz Fabiańskiego. Krychowiak wściekły na trenera

Łukasz Fabiański rozegrał znakomite spotkanie w barwach Swansea przeciwko Huddersfield Town (0:0). Polak został wybrany zawodnikiem meczu i uchronił grające w "10" Łabędzie przed porażką. Na drugim biegunie jest Grzegorz Krychowiak, którego West Brom przegrał z Leicester City 1:4.
Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Lewy strzela, Bayern gromi...

Swansea musiało radzić sobie w dziesiątkę od 11. minuty. Wtedy brutalnym wejściem "popisał się" Jordan Ayew, który słusznie otrzymał czerwoną kartkę.

Kluczową postacią gości był Fabiański, który trzykrotnie w świetnym stylu powstrzymał Steve'a Mounie. Reprezentant Polski w sobie tylko znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką w 63. minucie. Bramkarz miał też szczęście, bo w końcówce uratował go słupek.

Gospodarze uderzali na bramkę Swansea 28 razy. Tylko cztery strzały były celne...

Grzegorz Krychowiak (fot. Getty) Krychowiak nie wytrzymał

Nie powiodło się piłkarzom West Bromu, którzy na zwycięstwo w Premier League czekają od 13 stycznia. Grzegorz Krychowiak był na boisku do 59. minuty. Polak notował dobry występ. W 16. minucie po jego strzale bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę. Trener Alan Padrew zdecydował się jednak wprowadzić w jego miejsce 19-latka Sama Fielda.

Pomocnik wypożyczony z PSG nie ukrywał swojego niezadowolenia. Decyzję szkoleniowca skrytykowali też w mediach społecznościowcyh kibice West Bromu. Po zejściu z boiska "Krychy" z 1:1 zrobiło się 1:4. Bramki dla Leicester City zdobywali Jaimie Vardy, Riyad Mahrez, Kelechi Iheanacho i Iborra. Trafieniem dla gospodarzy odpowiedział Samuel Rondon.

Zespołowi z The Hawthorns spadek coraz mocniej zagląda w oczy. Drużyna Polaka traci osiem punktów do bezpiecznego miejsca.