Anglia: Białkowski znów na "zero". Grosicki tylko na ławce

Bartosz Białkowski po raz jedenasty w sezonie zachował czyste konto w meczu The Championship. W sobotę zespół Polaka, Ipswich Town, zremisował z Sheffield United. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Kamil Grosicki. Jego Hull City wygrało z Norwich 4:3.
Bartosz Białkowski (fot. Getty)

Forma czy potencjał, czyli kto trzecim bramkarzem kadry?

Białkowski, który znalazł się wśród zawodników powołanych przez Adama Nawałkę na marcowe mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową, rozegrał w sobotę 35 ligowy mecz dla Ipswich. Jego zespół z 52 punktami na koncie jest 12. w tabeli.

Na 18. pozycję awansowało z kolei Hull, które zdołało odwrócić losy spotkania z Norwich. Po 39 minutach gry Tygrysy przegrywały już 1:3, ale dwie bramki Abela Hernandeza oraz gol Harry'ego Wilsona dał drużynie Nigela Adkinsa trzy punkty.

Kamil Grosicki po raz pierwszy w tym sezonie przesiedział całe ligowe spotkanie na ławce rezerwowych. Skrzydłowy reprezentacji przez problem z palcem stracił miejsce w wyjściowej jedenastce w grudniu. Od tego czasu opuścił sześć meczów The Championship, a w pozostałych sześciu zaliczył zaledwie 182 z 540 minut.

Po sobotnim meczu Hull odskoczyło od będących w strefie spadkowej Birmingham, Burton i Sunderlandu na kolejno sześć i osiem punktów.