:
0
4:0
5'Thomas Meunier
20'Christopher Nkunku
28'Christopher Nkunku
45'Kylian Mbappe
82'Thiago Silva

Ligue 1: kolejny krok PSG do tytułu

Piłkarze Paris Saint-Germain – choć wystąpili w dość eksperymentalnym składzie – pokonali ostatni w tabeli zespół FC Metz 5:0 i odnosząc 25. zwycięstwo w sezonie umocnili się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy po 29. kolejce rozgrywek.
Angel Di Maria (L) (fot. PAP/EPA)

Ramos uciekł z boiska. "Nie zdążył i się..."

Największy wkład w siódmą z rzędu wygraną miał Christopher Nkunku, który w pierwszej połowie zdobył dwa gole. 20-latek trafił do siatki także przed tygodniem w Troyes.

Wcześniej w sobotę na listę strzelców wpisał się belgijski obrońca Thomas Meunier, a tuż przed przerwą na 4:0 podwyższył Kylian Mbappe, który uzyskał 11. bramkę w sezonie. W końcówce rezultat ustalił brazylijski obrońca i kapitan PSG Thiago Silva.

Thiago Silva (Ś) (fot. PAP/EPA) W składzie gospodarzy, którzy we wtorek odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów po drugiej porażce z Realem Madryt, zabrakło nie tylko kontuzjowanego Brazylijczyka Neymara, ale i lidera klasyfikacji strzelców Ligue 1 Urugwajczyka Edinsona Cavaniego czy Brazylijczyka Marquinhosa, a na ławce rezerwowych zaczęli spotkanie niemiecki bramkarz Kevin Trapp, Adrien Rabiot, brazylijski obrońca Dani Alves czy Włoch Thiago Motta.

"Trochę pocieszenia" – zatytułowała relację z meczu na Parc de Princes gazeta "L'Equipe", nawiązując do niedawnego niepowodzenia w Champions League. "Cztery dni po odpadnięciu z Ligi Mistrzów PSG rozjechało "czerwoną latarnię" tabeli" – napisano.

Paryżanie są coraz bliżej siódmego w historii mistrzostwa Francji. Mają w dorobku 77 pkt (bilans bramek: 91-19) i o 14 pkt wyprzedzają broniące tytułu Monaco. Zespół Kamila Glika, który rozegrał całe spotkanie, pokonał w piątek na wyjeździe Strasbourg 3:1.

Był to 14. ligowy występ ekipy z Księstwa bez porażki. Ostatniej doznała 29 listopada (0:1 z Nantes).

Siedem punktów traci do Monaco Olympique Marsylia, który w niedzielę na zakończenie kolejki na wyjeździe zmierzy się z FC Toulouse.