1:0 0:0 3:0
10.03.2018, 18:00
Polish Hockey League Playoff, 2017/2018, 1/2 finału

PHL: bez niespodzianki w Tychach. GKS nie dał szans Podhalu

GKS Tychy wykonał pierwszy krok w kierunku finału fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. W sobotę w pierwszym meczu półfinału rozgrywek zespół Andreja Gusowa wygrał z TatrySki Podhalem Nowy Targ aż 4:0. Kolejne starcie obu klubów w niedzielę.
Zawodnicy GKS-u Tychy (fot. PAP)

NHL: trzy salwy armatnie w Columbus. Blue Jackets lepsi od Red Wings

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego PHL prowadzenie objęła już w 3. minucie pierwszej tercji. Po podaniu Michała Kotlorza bramkę zdobył Mateusz Bryk. Gospodarze grali wtedy w przewadze po tym, jak karę za uderzenie rywala kijem otrzymał Damian Tomasik.

(fot. PAP) Premierowe trafienie pozwoliło zawodnikom GKS-u przejąć kontrolę nad losami spotkania. Choć tyszanie przeważali, długo nie byli w stanie powiększyć swego dorobku. To udało się dopiero w trzeciej tercji. Bramkarza Podhala najpierw dwukrotnie pokonał Filip Komorski, a później do bramki trafił jeszcze Alexander Szczechura.

To czwarte zwycięstwo GKS-u nad Podhalem w tym sezonie. O kolejne gracze Gusowa walczyć będą w niedzielę. Później rywalizacja na co najmniej dwa spotkania przeniesie się do Nowego Targu.

W niedzielę pierwszy półfinałowy mecz rozegrają z kolei zawodnicy GKS-u Katowice i Comarch Cracovii. Transmisja w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej od godz. 18:15.

W drugim sobotnim spotkaniu Anteo Naprzód Janów Katowice przegrał na własnym terenie z MH Automatyką Gdańsk 1:2. To trzecia wygrana drużyny z Pomorza w rywalizacji o utrzymanie w rozgrywkach. Do pozostania w gronie drużyn PHL brakuje jej już tylko jednego zwycięstwa.

Faza play-off, półfinał:

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Stan rywalizacji: 1:0 dla GKS-u

Faza play-out, o utrzymanie:

Anteo Naprzód Janów Katowice – MH Automatyka Gdańsk 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Stan rywalizacji: 3:0 dla MH Automatyki

Hokej na lodzie, PHL: 1. runda play-off: GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ (bramki)
Hokej na lodzie, PHL, 1. runda play-off: Comarch Cracovia – KS Unia Oświęcim (bramki)
PHL: Podhale przedłużyło szanse na awans. Gol w ostatniej sekundzie