0
3
3

Bez Messiego, ale z wygraną. Barca gotowa na Chelsea. Transmisja w środę w TVP1

FC Barcelona bez większych problemów zaliczyła ostatni test przed środowym meczem Ligi Mistrzów z Chelsea. W sobotę zespół Ernesto Valverde wygrał z ostatnią w tabeli Malagą 2:0, choć wystąpił bez Leo Messiego i Andresa Iniesty. Obaj wrócą do składu na mecz z mistrzami Anglii. Transmisja spotkania w środę od 20:20 w TVP1, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Philippe Coutinho i Luis Suarez (fot. PAP/EPA)

Liga Mistrzów: Barcelona – Chelsea. Transmisja w TVP1, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Pod nieobecność Messiego (świętował narodziny trzeciego syna) i Iniesty, w katalońskim zespole błyszczeli Ousmane Dembele i Philippe Coutinho. Druga z bramek dla Barcy był zresztą ich autorstwa – Francuz podał wzdłuż bramki do nadbiegającego Brazylijczyka, a ten strzałem piętą zaskoczył bramkarza Malagi, Roberto Jimeneza.

Luis Suarez (fot. PAP/EPA) 32-latek nie miał nic do powiedzenia również przy pierwszym golu dla rywali. Wtedy z lewej strony boiska dośrodkowywał Jordi Alba, a wbiegający w pole karne Luis Suarez oddał strzał głową z odległości 10 metrów. Jimenez wyłącznie patrzył jak piłka wpada do jego bramki.

Urugwajski napastnik otworzył wynik meczu w 15. minucie. Coutinho trafił z kolei trzynaście minut później. Barca zaczęła od mocnego uderzenia, ale po dwóch trafieniach osiadła na laurach.

Ułatwić jej zadanie spróbowali jeszcze rywale, którzy od 30. minuty grali w dziesiątkę. Z boiska wyleciał Samuel Garcia, który w brutalny sposób sfaulował Albę. Pomocnik Malagi trafił rywala wyprostowaną nogą w okolice łydki i kostki. Na szczęście dla obrońcy Barcelony skończyło się tylko na stłuczeniu. Po sobotnim zwycięstwie Barcelona powiększyła przewagę nad drugim w tabeli Atletico (w niedzielę podejmie Celtę) do 11 punktów. Dokładnie taką stratę do 17. miejsca – pierwszego poza strefą spadkową – ma Malaga.