Sami Vatanen 7'13''
Miles Wood 7'13'' 28'3''
John Moore

NHL: przerwana seria zwycięstw Nashville Predators

Po dziesięciu zwycięstwach z rzędu w sobotę w lidze NHL pokonani z lodu zjechali hokeiści Nashville Predators. We własnej hali ulegli po karnych New Jersey Devils 2:3. Żadna drużyna nie miała w tym sezonie dłuższej serii wygranych spotkań.
Paul Stastny (fot. Getty Images)

Wcześniej, na przełomie grudnia i stycznia również w dziesięciu kolejnych meczach lepsza była ekipa Colorado Avalanche.

Predators to ubiegłoroczni finaliści. W tym sezonie również spisują się bardzo dobrze i prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej. O pięć punktów wyprzedzają Vegas Golden Knights.

Taka seria pokazuje jak wysoka i stabilna jest nasza forma, a właśnie to potrzebne jest w zbliżającej się fazie play off. Oczywiście chcieliśmy, aby trwała ona jak najdłużej, ale teraz pozostaje nam zapomnieć o tym meczu i dalej robić swoje – podkreślił kapitan Predators Roman Josi.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którym już w drugiej minucie prowadzenie dał Mattias Ekholm. Później jednak dwa gole zdobyli Devils i skupili się na obronie. Na listę strzelców wpisali się Sami Vatanen i Brian Boyle.

Predators wyrównali za sprawą trafienia Ryana Johansena, gdy do końca pozostawało 66 sekund. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a karne lepiej egzekwowały Diabły.

Na Wschodzie najlepsza jest drużyna Tampa Bay Lightning. Błyskawice we własnej hali pokonały po karnych Montreal Canadiens 3:2 i mają sześć punktów przewagi nad Boston Bruins, ale także rozegrane o trzy mecze więcej od "Niedźwiadków".