tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polskie gwiazdy Starcrafta wyruszyły na WESGs

Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski poinformowali fanów o swoim wyjeździe do Chin na World Electronic Sports Games. Wiemy, do jakich grup trafili Polacy.
Mikołaj "Elazer" Ogonowski podczas IEM Katowice 2016, (fot. Kirill Bashkirow/Flickr ESL)

Virtus.pro w finale Majora!

World Electronic Sports Games to ogromne wydarzenie esportowe z pulą nagród w wysokości ponad czterech milionów dolarów. Już w dniach od 13 do 18 marca w mieście Haiku w Chinach odbędzie się faza finałowa tych mistrzostw. Wśród Polaków biorących udział w tym turnieju znalazła się drużyna AGO Esports, reprezentująca nas w CS:GO, Michał "Xeno" Kaczorowski grający w Hearthstone oraz Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski startujący w pojedynkach w Starcrafta.

Polskie sławy Starcrafta w drugim tygodniu marca powiadomiły o swoim wyjeździe do Chin. Gwiazdy zaznaczyły, że ze względu na politykę Chin dotyczącą internetu, komunikacja z fanami może być ograniczona. Nie powinniśmy się jednak tym przejmować w chwili, kiedy chińskie community pracujące nad WESG nieustannie dostarcza nam nowych informacji. Wiemy, w jakich grupach znaleźli się rodacy grający w StarCrafta. Warto zauważyć, że zestawień jest aż osiem. Przedstawiamy każde z nich. Grupa A:
"SpeCial"
"Sioras"
"oGXiGua"
"NightEnD"

Grupa B:
"Serral"
"Has"
"ShoWTimE"
"Minato"

Grupa C:
"Nerchio"
"Namshar"
"JonSnow"
"Bly"

Grupa D:
"iG.iA"
"Scarlett"
"Hut"
"EnDerr"

Grupa E:
"Dark"
"nice"
"DeMusliM"
"uThermaL"

Grupa F:
"Classic"
"Divain"
"puCK"
"Reynor"

Grupa G:
"TIME"
"Maru"
"Semper"
"Elazer"

Grupa H:
"Neeb"
"Kelazhur"
"Drager"
"Lambo"

Wyjście z grupy może być łatwiejsze dla "Nerchio", zawodnik zmierzy się ze znanymi sobie przeciwnikami. Nie oznacza to jednak, że "Elazer" poradzi sobie gorzej, zawodnik zapowiada, że ma zamiar odnieść sukces po ostatnich porażkach.

Choć mistrzostwa startują już 13 marca, harmonogram rozgrywek wciąż pozostaje nieujawniony. Tymczasowo dotyczy to wszystkich dyscyplin.

podobne informacje

Pewny awans Valencii. Sporting bez szans

PE koszykarzy: Waczyński poprowadził Unicaję do wygranej z Limoges

MŚ piłkarzy ręcznych: Francuzi dogonili Niemców. Brazylijska sensacja!

Wilfredo Leon w kadrze na jesieni. Występy Kubańczyka coraz bliżej