30
11.03.2018, 13:00
PGNiG Superliga, 2017/2018, 26. kolejka

"Święta Wojna" znów pod dyktando PGE VIVE

Nie było niespodzianki w niedzielnym meczu na szczycie PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W drugiej w tym sezonie odsłonie "Świętej Wojny" PGE VIVE Kielce wygrało na własnym boisku z Orlen Wisłą Płock 36:30 (17:18). To 38. zwycięstwo mistrzów Polski nad Nafciarzami w 41 ostatnich meczach...
Od lewej: Tomasz Gębala, Krzysztof Lijewski i Maciej Gębala (fot. PAP)

PGE VIVE wraca na "swoje" tory. Dobry początek roku mistrzów Polski

Choć statystyki wskazują, że kielecko-płocka rywalizacja jest wyjątkowo jednostronna, to każde spotkanie "Świętej Wojny" przynosi dużą dawkę emocji. I nie inaczej było w niedzielę. Skazywana na klęskę Wisła przez 45 minut toczyła z VIVE wyrównaną walkę. W ostatnim kwadransie górę wzięła jednak lepsza kondycja i wyższa skuteczność mistrzów.

Dean Bombac z piłką (fot. PAP) Najwięcej bramek dla VIVE rzucił Karol Bielecki, który wykorzystał każdy z ośmiu rzutów karnych. Świetnie dysponowany był też Dean Bombac (pięć goli), a w bramce bardzo dobre zawody rozegrał Sławomir Szmal. 39-latek odbił w niedzielę aż 16 rzutów.

Wiśle w Kielcach zabrakło m.in. wsparcia ze strony bramkarzy. Nieźle zaprezentowali się skrzydłowi, dobrze w drugiej linii grali też Gilberto Duarte i Jose de Toledo, ale na VIVE było to za mało.

Nafciarze czekają na wygraną nad kieleckim zespołem już blisko dwa lata – po raz ostatni zwyciężyli 13 marca 2016 roku. Tamten mecz odbył się w Orlen Arenie. W Kielcach VIVE jest niepokonane od połowy 2011 roku.