0
3
3

Czyste konto Szczęsnego. Bolesna porażka Sampdorii

Paulo Dybala nie zwalnia. Argentyńczyk strzelił dwa gole, a Juventus – z Wojciechem Szczęsnym w bramce – pokonał Udinese 2:0 (1:0). Sampdoria Genua niespodziewanie przegrała z Crotone aż 1:4 (0:3), ale w jej barwach wystąpił tylko jeden Polak, Karol Linetty.
Paulo Dybala (fot. Getty)

"Kapitan na zawsze". Florencja pożegnała Astoriego

W 20. minucie Dybala doskonale wykonał rzut wolny, a cztery minuty po przerwie trafił słabszą, prawą nogą po świetnej akcji z Gonzalo Higuainem. Wcześniej – w 38. minucie Higuain nie wykorzystał rzutu karnego. Wygrana sprawiła, że Juventus został liderem – pierwszy raz od 9 września. W niedzielny wieczór Napoli może odzyskać pierwsze miejsce, jeśli wygra w Mediolanie z Interem, ale będzie mieć wtedy jeden rozegrany mecz więcej.

Szczęsny nie miał wiele pracy. Goście oddali tylko dwa celne strzały. Bramkarz reprezentacji Polski zachował tym samym 10. czyste konto w tym sezonie Serie A, a piąte z rzędu.

Adrian Stoian (L) i Karol Linetty (fot. Getty) Złota pięta Immobile

Powodów do zadowolenia nie mieli za to inni Polacy. Dawid Kownacki oglądał z ławki, a kontuzjowany Bartosz Bereszyński z domu jak ich Sampdoria przegrywa na wyjeździe z Crotone aż 1:4 (0:3). Karol Linetty grał przez całe spotkanie, nie zawinił przy żadnej z bramek, ale w 65. minucie zobaczył żółtą kartkę. Bohaterem gospodarzy był strzelec dwóch goli, Marcelo Trotta. W 70. minucie kontraktową bramkę zdobył Duvan Zapata, ale nadzieje gości prysły po kuriozalnym "samobóju" Matiasa Silvestre'a w 85. minucie.

Thiago Cionek (SPAL) zakończył wyjazdowy mecz z Sassuolo z żółtą kartką i jednym punktem po remisie 1:1 (1:1). Również remis padł w starciu Cagliari z Lazio, a goście ze stolicy wywalczyli go w niezwykłych okolicznościach – po golu Ciro Immobile w 95. minucie, zdobytym "piętką" z linii pola karnego.

Wszystkie wyniki 28. kolejki Serie A można sprawdzić TUTAJ..