5
:
1
1:1
39'Christian Gytkjaer
54'Emir Dilaver
78'Darko Jevtić
85'Kamil Jóźwiak
89'Łukasz Trałka

Koncert gry Lecha! Lider zdemolowany w Poznaniu

Lech Poznań pokonał w prestiżowym meczu na własnym stadionie 5:1 (1:1) Jagiellonię. Tym samym Kolejorz zbliżył się w tabeli na pięć punktów do lidera z Białegostoku.
Radość piłkarzy Lecha Poznań (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Lechia ma nowego pomocnika. To... Indonezyjczyk

BOHATEROWIE MECZU: Christian Gytkjaer, Mario Situm

Gytkjaer był szczególnie groźny, gdy trzeba było z nim walczyć w powietrzu. W pierwszej połowie wykorzystał jedno z dośrodkowań, a po zmianie stron wielokrotnie zagrażał jeszcze bramce gości.

Situm natomiast stwarzał wiele zagrożenia w bocznym sektorze, posłał wiele dobrych dośrodkowań i zupełnie nie potrafili z nim sobie poradzić białostoczanie.

Radosław Majewski, Maciej Gajos oraz Przemysław Frankowski (PAP/Jakub Kaczmarczyk) JAK PADŁY BRAMKI?

18' (0:1) Frankowski sprytnie "dziubnął" piłkę między obrońcami, przebiegł kilkanaście metrów, wyszedł sam na sam z bramkarzem i podał do Arvydasa Novikovasa, który wykończył akcję.
39' (1:1) Mario Situm dośrodkował lewą nogą prosto na głowę Gytkjaera, który pokonał Mariana Kelemena.
53' (2:1) Błędy w kryciu ze strony piłkarzy Ireneusza Mamrota. Po zagraniu w pole karne niepilnowany Emir Dilaver, choć leżał już na ziemi, zdołał uderzyć głową i pokonać bramkarza.
78' (3:1) Darko Jevtić pewnie wykorzystał rzut karny.
85' (4:1) Kamil Jóźwiak pozostał zupełnie niepilnowany w polu karnym, spokojnie przyjął piłkę, bez pośpiechu ułożył się do strzału i precyzyjnie, trafiając jeszcze od słupka w "okienko", pokonał bramkarza.
89' (5:1) Łukasz Trałka wykorzystał dośrodkowanie z lewego sektora i zdobył bramkę uderzeniem głową.

KLUCZOWE SYTUACJE

14' Mariusz Pawełek wypuścił piłkę z rąk, ale nie zdołał tego wykorzystać Robert Gumny, który kopnął nad poprzeczką.
25' Ogromne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Na raty, ale skutecznie Situm, który leżąc na ziemi trącił jeszcze piłkę. Po weryfikacji systemem VAR sędzia anulował jednak gola.
27' W trakcie podbramkowej akcji ucierpiał Mariusz Pawełek. Bramkarz Jagi musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Marian Kelemen.
49' Znów szarżował Gytkjaer, ale tym razem, choć wygrał pojedynek główkowy, chybił.
70' Radosław Majewski otrzymał podanie w polu karnym i bez namysłu kopnął w stronę bramki. Fantastycznie jednak Kelemen.
75' Znów o włos Gytkjaer, którego strzał szczęśliwie na linii obronił Kelemen.

SYTUACJA W TABELI

To było bardzo ważne zwycięstwo dla Lecha, bowiem pozwoliło zawodnikom Nenada Bjelicy utrzymać się w grze o mistrzostwo. Kolejorz traci teraz do lidera, czyli właśnie Jagiellonii, pięć punktów.