:
0
1:0
8'Shkodran Mustafi
59'Pierre-Emerick Aubameyang
77'Henrich Mchitarjan

Arsenal wraca na dobre tory? Watford odprawiony z kwitkiem

Po wyjazdowej wygranej z AC Milanem w Lidze Europy, piłkarze Arsenalu zwyciężyli w sobotę na The Emirates Watford 3:0 (1:0). Bramki dla Kanonierów zdobyli Shkodran Mustafi, Pierre-Emerick Aubameyang i Henrich Mchitarjan. Ci dwaj ostatni do goli dołożyli po asyście.
Od lewej: Mohamed Elneny, Pierre-Emerick Aubameyang, Shkodran Mustafi (fot. PAP/EPA)

Rewelacyjny mecz Fabiańskiego. Krychowiak wściekły na trenera

Wydarzeniem meczu był jednak pierwszy od 2011 roku rzut karny obroniony w lidze przez Petra Cecha. Bramkarz Arsenalu zanotował w niedzielę 200. czyste konto w Premier League. Jest pierwszym golkiperem w historii, któremu udała się ta sztuka.

(fot. PAP/EPA) W 61. minucie Cech obronił jedenastkę wykonywaną przez Troya Deeneya. Arsenal prowadził już wtedy 2:0. Dwie minuty wcześniej drugiego gola dla Kanonierów zdobył Aubameyang, który wykorzystał podanie Mchitarjana. 13 minut przed końcem spotkania obaj zamienili się rolami – napastnik podawał, a Ormianin wpakował piłkę do bramki.

Arsenal szybko "ustawił" sobie spotkanie, bo już w 8. minucie na 1:0 trafił Mustafi. Asystę zanotował wtedy Mesut Oezil, który sam tuż przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam trafił jednak bramkarza Watfordu w nogi.

Goście w pierwszej połowie również mieli swoje szanse. Aktywny był przede wszystkim Brazylijczyk Richarlison, ale jego próby świetnie zatrzymywał Cech.

Niedzielne zwycięstwo było pierwszą wygraną Arsenalu w lidze od 3 lutego. Dzięki zwycięstwu zespół Arsene'a Wengera umocnił się na szóstym miejscu w tabeli. Do piątej Chelsea ma jednak aż osiem punktów straty. Watford jest dziesiąty.