3
:
0
1:0
44'Antoine Griezmann
56'Vitolo
63'Angel Correa

Celta rozbita w Madrycie. Atletico wciąż niepokonane w domu

Czyste kontro i kolejne trzy punkty w dorobku – niedzielny mecz z Celtą Vigo okazał się dla zawodników Atletico Madryt typowym dniem "w biurze". Zespół Diego Simeone wygrał na własnym boisku 3:0 (1:0) i przywrócił status quo w tabeli La Liga – do Barcelony ponownie traci osiem punktów, a nad Realem ma siedem punktów przewagi.
Antoine Griezmann (fot. PAP/EPA)

Barca gotowa na Chelsea. Transmisja w środę w TVP1

To 10. wygrana Atletico w 14. ligowym meczu na Wanda Metropolitano w tym sezonie. I kolejne spotkanie, w którym gracze Simeone zachowali czyste konto – ich bilans bramkowy na własnym boisku to 24 gole zdobyte i tylko 4 stracone.

(fot. PAP/EPA) Do niedzielnej wygranej wicelidera rozgrywek poprowadził Antoine Griezmann. Francuz tuż przed przerwą wysunął swój zespół na prowadzenie, a w 56. minucie asystował przy trafieniu Vitolo. Siedem minut później wynik ustalił Angel Correa.

Tuż przed drugą bramką dla Atletico przed swoją szansą stanęła Celta. Mocne dośrodkowanie z lewej strony na wysokości piątego metra próbował wybić Gabi, ale w ostatniej chwili uprzedził go Emre Mor. Skrzydłowy gości nie trafił jednak czysto w piłkę, choć ta i tak zatrzymała się na słupku bramki Jana Oblaka.

Słoweński bramkarz był jednym z pięciu zawodników, którzy wrócili do składu Atleti na niedzielne spotkanie. Oprócz niego w wyjściowej jedenastce pojawili się wspomniani już Gabi i Vitolo oraz Sime Vrsaljko i Diego Godin. Ten ostatni w 29. minucie mógł zresztą dać swojej drużynie prowadzenie, ale fatalnie przestrzelił z pięciu metrów. Na jego szczęście pomyłka ta nie zadecydowała o losach meczu.