0
3
3

Tottenham wyprzedził Liverpool. Son zastąpił Kane'a

Tottenham Hotspur wygrał na wyjeździe z Bournemouth 4:1 (1:1) w 30. kolejce Premier League i awansował na trzecie miejsce w tabeli kosztem Liverpoolu. Już w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścił Harry Kane, ale godnie zastąpił go strzelec dwóch goli, Heung Min-Son.
Heung Min-Son (L) i Dele Alli (fot. Getty)

Watford odprawiony. Arsenal wraca na dobre tory?

Mecz zaczął się udanie dla gospodarzy. Już w 7. minucie Junior Stanislas strzałem w długi róg zamknął dośrodkowanie z prawej strony. Były to jednak miłe złego początki. W 35. minucie Dele Alli wyrównał po dobrej wrzutce Serge'a Auriera. Na boisku nie było już wtedy Harry'ego Kane'a, który został zmieniony z powodu kontuzji.

Po przerwie na boisku rządziła tylko jedna drużyna. W 62. minucie Son uderzył z woleja nieczysto, ale zaskoczył tym bramkarza i goście prowadzili. W końcówce Tottenham jeszcze dobił rywali – najpierw Son nieco samolubnie, ale jak rasowy snajper zakończył wzorową kontrę, a w doliczonym czasie Aurier wykorzystał błąd Asmira Begovicia.

Dzięki wygranej piłkarze Mauricio Pochettino poprawili sobie nieco nastroje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów i "przy okazji" awansowali na trzecie miejsce w miejsce Liverpoolu, który w sobotę przegrał klasyk z Manchesterem United. Są też jednak złe wiadomości – oprócz Kane'a boisko z kontuzjami opuszczali też Alii i Danny Rose.