3
:
2
1:0
11'Marco Russ (sam.)
77'Michy Batshuayi
90'Michy Batshuayi

Szalony mecz w Dortmundzie. Piszczek z asystą

Borussia Dortmund wygrała na własnym stadionie 3:2 (1:0) z Eintrachtem Frankfurt. 90 minut w tym meczu rozegrał Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę przy zwycięskim golu.
Łukasz Piszczek (fot. Getty Images)

Heynckes: tylko Gerd Mueller poza zasięgiem "Lewego"

BOHATEROWIE MECZU: Mahmoud Dahoud i Michy Batshuayi

Kibice Borussii zobaczyli w końcu takiego Dahouda, jaki błyszczał w lidze jeszcze w barwach Moenchengladbach. Środkowy pomocnik był kluczowym zawodnikiem BVB, decydował o tempie i kierunku kolejnych akcji i choć nie zdobył bramki ani nie asystował, to był jednym z architektów zwycięstwa.

Batshuayi dał natomiast świetną zmianę, bo już kwadrans po wejściu na boisko zdobył bramkę, a w ostatniej akcji meczu strzelił gola na wagę trzech punktów.

Sebastian Haller i Marco Reus (fot. PAP/EPA) JAK PADŁY BRAMKI?

12' (1:0) Marco Russ chciał przerwać akcję gospodarzy, ale niefortunnie wślizgiem pokonał Romana Buerkiego.
75' (1:1) Luka Jović poradził sobie w wcale o górną piłkę z Marcelem Schmelzerem i pewnym uderzeniem strzelił gola.
77' (2:1) Batshuayi otrzymał świetne zagranie od Christiana Pulisicia i bezbłędnie wykończył tę akcję będąc już sam na sam z Lukasem Hradeckym.
91' (2:2) Danny Blum uciekł Łukaszowi Piszczkowi i zamknął zagranie ze skrzydła.
93' (3:2) Niepilnowany Batshuayi kopnął z półobrotu lewą nogą po podaniu Piszczka i efektownym golem dał zwycięstwo dortmundczykom.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

10' Andre Schuerrle zamykał precyzyjne dośrodkowanie, ale piłka po jego uderzeniu głową minęła o kilkanaście centymetrów bramkę Lukasa Hradeckyego.
49' Kevin-Prince Boateng był odwrócony plecami do bramki Borussii i piętką próbował zaskoczyć bramkarza. Buerki jednak instynktownie rzucił się i obronił strzał.
85' Batshuayi minął rywala w polu karnym i lewą nogą kopnął w stronę bramki, ale trafił w defensora Eintrachtu.
87' Marco Reus sprytnie podbił nad przeciwnikiem i potężnie strzelił z woleja. Pewnie jednak Hradecky.

OCENA SPORT.TVP.PL

Łukasz Piszczek: 7
Polak przez większą część meczu był mocnym punktem defensywy, ale i starał się podłączać do ataku i pomagać pomocnikom w kreowaniu sytuacji bramkowych. W jednej z ostatnich akcji nie pokrył jednak rywala, który doprowadził do wyrównania. Winy odkupił jednak po kilkudziesięciu sekundach, gdy zagrał do Batshuayia, a Belg zdobył zwycięską bramkę.

W drugim niedzielnym meczu w Bundeslidze VfB Stuttgart zremisował 0:0 z RB Lipsk. Marcin Kamiński znów usiadł na ławce rezerwowych, a na boisku zameldował się dopiero w 85. minucie spotkania.

Piszczek: co po Borussii? Na pewno nie wyjazd do Chin