0
3
3

Napoli oddala się od scudetto. Polacy z ławki

Napoli po raz drugi z rzędu straciło punkty w meczu ligowym. Piłkarze Maurizio Sarriego tym razem zremisowali 0:0 z Interem Mediolan, co znacznie utrudnia im walkę o scudetto. 20 minut na boisku spędził Piotr Zieliński, a pięć – Arkadiusz Milik.
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

Czyste konto Szczęsnego. Bolesna porażka Sampdorii

BOHATEROWIE MECZU: defensorzy Interu

Zaprezentowali się wzorowo w starciu z niezwykle niebezpieczną ofensywą Napoli. Nie popełnili żadnego poważnego błędu, rozbijali wszystkie ataki gości i ogromna ich zasługa w tym, że Nerazzurri zdobyli punkt.

Lorenzo Insigne w pojedynku z Milanem Skriniarem (fot. PAP/EPA) JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

15' Jose Callejon zgrał do nabiegającego na 16. metr Marka Hamsika, ale Słowak kopnął zbyt lekko, by zaskoczyć Samira Handanovicia.
47' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę trącił głową Milan Skriniar. Trafił jednak w słupek.
51' Potężny strzał Lorenzo Insigne sprzed pola karnego. Minimalnie chybiony.
67' Insigne uciekł obrońcom i próbował przelobować Handanovicia, ale zabrakło precyzji.
72' Dries Mertens popędził środkiem boiska, ustawił piłkę na prawej obronie, ale wykończenie akcji pozostawiło wiele do życzenia.
78' Efektowna wymiana podań między Icardim i Ederem zakończyła się strzałem tego drugiego, ale bezbłędny w ramce Pepe Reina.

OCENY SPORT.TVP.PL

Piotr Zieliński – 6

Co prawda grał tylko przez 20 minut, ale wprowadził trochę ożywienia w szeregach Napoli. Przeprowadził kilka niezłych akcji, był aktywny, ale nie zdołał jednak znaleźć sposobu na defensywę Interu.

Arkadiusz Milik pojawił się na boisku dopiero w 87. minucie i nie zdołał wiele pokazać.

SYTUACJA W TABELI

Po porażce z Romą i remisie z Interem, neapolitańczycy stracili prowadzenie w Serie A. Piłkarze Sarriego mają punkt straty do lidera z Turynu, ale i Stara Dama musi rozegrać jeszcze zaległy mecz.