2:2 3:0 0:1
11.03.2018, 18:30
Polish Hockey League Playoff, 2017/2018, 1/2 finału

Niedziela dla gospodarzy. GKS Tychy i GKS Katowice z wygranymi

Tauron KH GKS Katowice odniósł pierwsze, a GKS Tychy drugie zwycięstwo w toczącej się do czterech wygranych rywalizacji w półfinale fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Po trzech porażkach premierowy triumf w zmaganiach o utrzymanie odniosła z kolei drużyna Anteo Naprzód Janów Katowice.
Zawodnicy GKS-u Katowice (fot. PAP)

NHL: przerwana seria zwycięstw Nashville Predators

Niedzielne spotkania Polskiej Hokej Ligi przebiegły pod dyktando gospodarzy. W Tychach miejscowy GKS po raz drugi w ciągu dwóch dni pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ. W sobotę zespół Andreja Gusowa zwyciężył 4:0, a w niedzielę triumfował 3:1. O jego sukcesie zadecydowała trzecia tercja, wygrana 2:0.

(fot. PAP) W drugiej tercji losy spotkania z Comarch Cracovią rozstrzygnęli z kolei hokeiści GKS-u Katowice. Kluczowy okazał się fragment między 32. a 39. minutą. Wtedy do bramki gości trafili Patryk Wronka, Radosław Sawicki i Jakub Grof, a GKS wyszedł na prowadzenie 5:2 Po pierwszych 20 minutach meczu był remis 2:2.

Cracovii na nic zdały się trzy trafienia Damiana Kapicy. Pierwszej wygranej w rywalizacji z GKS-em zespół ze stolicy Małopolski poszuka w poniedziałek, ponownie na tafli w Katowicach.

Faza play-off, półfinały:

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Stan rywalizacji: 2:0 dla GKS-u

Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
Stan rywalizacji: 1:0 dla GKS-u

Faza play-out, o utrzymanie:

Anteo Naprzód Janów – MH Automatyka Gdańsk 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 0:0, k. 2:0)
Stan rywalizacji: 3:1 dla MH Automatyki

Hokej na lodzie, NHL: Toronto Maple Leafs – Washington Capitals (skrót)
Hokej na lodzie, NHL: Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings (skrót)
Hokej na lodzie, PHL: 1. runda play-off: GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ (bramki)
PHL: Podhale przedłużyło szanse na awans. Gol w ostatniej sekundzie