0
3
3

Ligue 1: Plea razy cztery. Wygrane Nicei, Lyonu i Marsylii

OGC Nice, Olympique Lyon i Olympique Marsylia zgarnęły po trzy punkty w niedzielnych meczach 29. kolejki Ligue 1. Bohaterem dnia został napastnik klubu z Nicei, Alassane Plea, który w meczu z Guingamp zdobył aż cztery bramki.
Alassane Plea (z lewej) (fot. Getty)

Ligue 1: kolejny krok PSG do tytułu

Francuski napastnik, który w sobotę obchodził 25. urodziny, w pojedynkę rozstrzygnął na korzyść Nice losy spotkania. Jego zespół mecz rozpoczął jednak źle, bo już w 9. minucie rywale wyszli na prowadzenie 1:0. Później jednak między 24. a 58. minutą Plea zdobył trzy gole pod rząd i zapewnił swojej drużynie 12. wygraną w sezonie.

Napastnik Nicei na trafienie czekał od 10 lutego, gdy pokonał bramkarza Dijon w przegranym 2:3 meczu 25. kolejki. "Puste przeloty" zanotował w trzech kolejnych spotkaniach ligowych i dwóch meczach Ligi Europy z Lokomotiwem Moskwa.

Zawodnicy Olympique Marsylii (fot. PAP/EPA) Wygrana 5:2 pozwoliła Nicei awansować na 7. miejsce w tabeli. Trzeci pozostaje Olympique Marsylia, który w ostatnim niedzielnym meczu wygrał na wyjeździe z Toulouse 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie Kostas Mitroglu, który na boisku zameldował się... kilkanaście sekund wcześniej.

Po 29 meczach Marsylia ma cztery punkty straty do drugiego Monaco i pięć punktów więcej od czwartego Lyonu. Ten drugi zwyciężył w niedzielę Caen 1:0 po golu Bertranda Traore.