tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Anglia wstrzymała oddech. Harry Kane nie zagra na mundialu?

Harry Kane w poniedziałek przejdzie dokładne badania kontuzjowanej kostki. Anglik urazu doznał w niedzielnym meczu z Bournemouth. Brytyjskie media już teraz zastanawiają się, czy gwiazda kadry zdąży wrócić do pełni sił przed mistrzostwami świata w Rosji.
Harry Kane (fot. Getty)

Tottenham wyprzedził Liverpool. Son zastąpił Kane'a

Kontuzja 24-latka postawiła Anglików na równe nogi. Kane nabawił się jej w 34. minucie niedzielnego meczu, po tym jak starł się z bramkarzem rywali Asmirem Begoviciem.

(fot. Twitter)

Sam uraz nie jest może wyjątkowo groźny, ale to nie pierwsza taka kontuzja napastnika Tottenhamu. Dokładnie z tym samym problemem zmagał się rok temu. Wtedy pauzował blisko dwa miesiące.

To pozwoliło brytyjskim mediom rozpocząć nerwowe dywagacje na temat występu 24-latka na mistrzostwach w Rosji. Kane w poniedziałek przejdzie badania, ale niezależnie od ich wyniku mało prawdopodobne jest, by wystąpił w marcowych meczach towarzyskich kadry z Holandią i Włochami.

Ewentualna nieobecność Kane'a w Rosji byłaby ogromnym ciosem dla Anglików. Napastnik zdobył w tym sezonie 35 goli dla Tottenhamu, 24 razy trafiając w rozgrywkach Premier League. Świetnie radził sobie też w kadrze, dla której w sześciu występach w 2017 roku zanotował siedem goli (z 12 całej drużyny).

12 stadionów, 32 drużyny, 1 puchar, czyli mundial w Rosji coraz bliżej
100 dni do mundialu. Putin żongluje, stadiony... prawie gotowe
Cała Rosja odlicza dni do mundialu
Gorące chwile w "Kotle Czarownic" we wspomnieniach Dariusza Szpakowskiego