"Bild" surowy dla Piszczka po szalonym meczu

Łukasz Piszczek był jedną z kluczowych postaci Borussii Dortmund w wygranym spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt (3:2). Reprezentacyjny obrońca asystował przy golu Michy'ego Batshuayia w 93. minucie. Polak nie ustrzegł się jednak błędów i został surowo oceniony przez dziennikarzy "Bilda".
Łukasz Piszczek (fot. Getty)

Szalony mecz w Dortmundzie. Piszczek z asystą

Niedzielne starcie było dla kibiców niczym przejażdżka rollercoasterem. Kiedy wydawało się, że BVB dopisze trzy punkty do ligowej tabeli w 91. minucie wyrównał Danny Blum na 2:2. Błąd w tej sytuacji popełnił Piszczek, któremu uciekł strzelec gola.

Polak odkupił winy dwie minuty później, gdy podał do Bathuayia. Dla Belga było to drugie trafienie w spotkaniu z Eintrachtem.

Łukasz Piszczek (fot. Getty) "Bild" surowo ocenił całą linię defensywy dortmundczyków. Piszczek – podobnie jak inni obrońcy – otrzymał ocenę 4 (skala 1-6: 1 – klasa światowa, 6 – beznadziejny występ).

Były to najniższe noty w całym zespole. Dziennikarze wyróżnili Christiana Pulisica, Mahmouda Dahouda i Batshuayia, którzy zasłużyli na "2".

Dużo wyżej występ reprezentacyjnego obrońcy ocenił portal whoscored.com. Piszczek otrzymał notę 7,5 i był jednym z najwyżej ocenionych piłkarzy. Lepsze recenzje zebrali tylko Pulisic (7,8) i Batshuayi (7,8). Na drugim biegunie był stoper – Manuel Akanji (5,8).

Borussia dzięki niedzielnemu zwycięstwu utrzymała dystans do wicelidera – Schalke. Walka o miejsca w Lidze Mistrzów i drugie miejsce będzie jednak zacięta. Liczy się w niej aż sześć zespołów.