PPG PAINTS Arena
Pojemność: 19100
Widzów: 18637

NHL: 40. wygrana Pingwinów w sezonie

Pittsburgh Penguins pokonując Dallas Stars 3:1 odnieśli 40. zwycięstwo w sezonie zawodowej ligi hokeja na lodzie NHL i są nadal liderami Metropolitan Division. Nie powiodło się wiceliderom Atlantic Division Boston Bruins, którzy ulegli w Chicago Blackhawks 1:3.
Jewgienij Małkin (fot. Getty Images)

Jedną z bramek w Pittsburghu strzelił w 20. minucie na 2:0 Jamieson Oleksiak, kanadyjsko-amerykański hokeista pochodzący z usportowionej rodziny. Jest synem Richarda, który był sportowcem i po zakończeniu kariery został scenarzystą filmowym. Brat Jamiesona, Jake, także był hokeistą, a dwie z trzech sióstr interesowały się sportem, Penelope pływaniem, a Hayley wioślarstwem.

Autorami pozostałych goli dla Pingwinów byli Szwed Patrick Hoernqvist i Rosjanin Jewgienij Małkin. Honorową bramkę dla gości uzyskał w 33. minucie rodak Małkina, dwukrotny olimpijczyk Aleksander Radułow.

Losy spotkania w Wietrznym Mieście rozstrzygnęły się w ostatnich trzech minutach, po golach Amerykanina Patricka Kane'a i złotego medalisty olimpijskiego z Vancouver 2010 Kanadyjczyka Brenta Seabrooka. Jedyną bramkę dla Niedźwiadków strzelił 51. minucie Słowak Zdeno Chara.

Najsłabszy zespół sezonu i "czerwona latarnia" Pacific Division Arizona Coyotes odniósł zwycięstwo 1:0 w rywalizacji z przedostatnią drużyną tej dywizji Vancouver Canuks. Losy meczu rozstrzygnął w 36. minucie Oliver Ekman-Larsson. Szwed uznany został z kolegami z drużyny Kanadyjczykiem Darcy Kuemperem i Amerykaninem Claytonem Kellerem za gwiazdę meczu. Coyotes zdobyli dotychczas w 88 meczach tylko 55 punkty.

Liderem klasyfikacji kanadyjskiej najskuteczniejszych graczy sezonu jest nadal Rosjanin Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning), który w 67 meczach uzyskał 88 punktów za 34 bramki i 54 asysty. Na drugiej pozycji plasuje się Małkin – 87 (39+48), a na trzecim Connor McDavid (Edmonton Oilers) – 84 (33+51). Małkin rozegrał 66 spotkań, a McDavid o dwa więcej.