tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rugby Europe Trophy: Polska zagra z Portugalią w Łodzi

Rugbiści reprezentacji Polski w następnym meczu rozgrywek Rugby Europe Trophy w roli gospodarzy wystąpią w Łodzi. Biało-czerwoni 24 marca na stadionie na Widzewie podejmą lidera grupy Portugalię. Łódź będzie też gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Europy rugby 7.
(fot. PAP)

O spotkaniach biało-czerwonych w 2018 roku na łódzkich arenach poinformowali w poniedziałek przedstawiciele władz miasta i Polskiego Związku Rugby.

Bardzo cieszymy się, że już drugi rok możemy gościć rugby na najwyższym światowym poziomie. Rozpoczynamy już 24 marca meczem reprezentacji Polski z Portugalią na stadionie miejskim, na którym rozgrywają piłkarze Widzewa. Potem – we wrześniu – drugi rok z rzędu zorganizujemy turniej mistrzostw Europy Sevens Grand Prix Series z udziałem siedmioosobowej kadry Polski. Rok zakończymy zaś październikowym spotkaniem "piętnastek" – powiedział podczas konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Polscy rugbiści z Portugalią zmierzą się w ramach Rugby Europe Trophy, które są drugim poziomem europejskich rozgrywek. Po trzech rozegranych meczach biało-czerwoni zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a Portugalczycy są liderem. Spotkanie tych drużyn na łódzkim obiekcie, który może pomieścić 18 tys. widzów rozpocznie się 24 marca o godz. 18. Wcześniej, bo już w sobotę podopieczni irlandzkiego trenera Duaine'a Lindsaya czeka pojedynek w Genewie ze Szwajcarią.

Przed nami dwa ważne tygodnie i konfrontacje z dwoma mocnymi drużynami. Mam zapewnienie, że zawodnicy, którzy występują na co dzień we Francji stawią się na te spotkania, co znacznie podniesie nasz poziom. Oni stanowią o sile naszej obrony – zapewnił obecny w Łodzi szkoleniowiec kadry.

Oprócz Portugalii rywalami Polaków są Ukraina, Mołdawia, Holandia i Szwajcaria. Z tym ostatnim zespołem biało-czerwoni w nowej edycji Rugby Europe Trophy mają zagrać w Łodzi 20 października, również na stadionie na Widzewie.

Drugi łódzki obiekt przy al. Unii, gdzie swoje spotkania rozgrywają piłkarze drugoligowego ŁKS, po raz drugi będzie areną jednego z turniejów mistrzostw Europy w rugby 7 – olimpijskiej odmianie tej dyscypliny. W tym roku Łódź będzie gospodarzem finałowej imprezy, po której odbędzie się uroczystość wręczenia medali. Zaplanowano ją na 7 i 8 września. Wcześniej biorące udział w tych rozgrywkach najlepsze zespoły Europy (m.in. Francja, Walia, Anglia, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia oraz Polska) będą rywalizować w Moskwie (19-20 maja), Clermond Ferrand (30 czerwca–1 lipca) i Exeter (7-8 lipca).

podobne informacje

Rugby Europe Trophy: Polacy optymistyczni przed meczem z Holandią

Rugby Europe Trophy: Polska lepsza od Holandii

Rugby Europe Trophy: Holandia kolejnym rywalem Polski

Polski Związek Rugby będzie szukał reprezentantów za granicą