tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Awaryjne lądowanie samolotu z siatkarzami Resovii

Samolot linii Sprint Air, którym lecieli siatkarze Resovii, awaryjnie lądował w poniedziałek na lotnisku Lublin. Drużyna podróżuje do Biełgorodu w Rosji, gdzie we wtorek ma zagrać mecz w ramach półfinału siatkarskiego Pucharu CEV.
Siatkarze Resovii (fot. PAP/Adam Warżawa)

Samolot linii Sprint Air po godzinie 14 lądował awaryjnie z powodu problemów technicznych. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku – powiedział rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski. Na pokładzie wyczarterowanego samolotu była drużyna siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów. O kłopotach sportowcy poinformowali na portalu społecznościowym.

"Niestety, od początku nasza podróż do Biełgorodu przebiegała z komplikacjami. Mieliśmy nadzieję, że opóźniony wylot zakończy nasze przygody, niedługo po starcie okazało się, że musimy wylądować awaryjnie na lotnisku w Lublinie, obecnie staramy się zorganizować alternatywny transport do Biełgorodu, tak by jutro rozegrać mecz 1/2 Pucharu CEV, trzymajcie za nas kciuki!" – głosi wpis na Facebooku.

W czasie oczekiwania siatkarze trenowali w hali sportowej szkoły nr 7 w Świdniku – poinformował Tomasz Filipiuk z Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik. Prezes Asseco Resovia Rzeszów Bartosz Górski powiedział, że siatkarze mają wylecieć z Lublina bezpośrednio do Biełgorodu, bez międzylądowań, samolotem podstawionym przez przewoźnika o godzinie 21. Na miejsce mają dotrzeć około 1 w nocy.

podobne informacje

Chwilowe kłopoty w Rzeszowie. Lechia z awansem

Startuje nowy sezon siatkarskiej PlusLigi. Mistrzowie świata gwiazdami zespołów

Rewolucja w Resovii. Odejdzie siedmiu zawodników

Mazur: trzeba dopracować kalendarz