tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ENCE eSports wraca do CS:GO. "allu"pierwszym zawodnikiem

Finlandzka organizacja podpisała dwuletni kontrakt z Aleksi "allu"Jalli, byłym zawodnikiem OpTic Gaming.
Aleksi "allu" Jalli w barwach NiP (Fot. Facebook)

"TaZ", "MINISE"i "reatz"w Teamie Kinguin

Organizacja ENCE eSports powstała w 2013 roku. Od tamtej pory przez drużyny CS:GO przewinęły się dziesiątki topowych zawodników, którzy później grali w PENTA Sports, ENCORE oraz FaZe Clan. Ostatni skład utworzono w lutym 2017 roku, jednak przetrwał on zaledwie cztery miesiące, drużyna przestała w istnieć w kwietniu minionego roku.

Aleksi "allu" Jalli był członkiem drużyny w 2016 roku, spędził w niej wówczas osiem miesięcy. Teraz powrócił do drużyny stając się jednocześnie pierwszym zawodnikiem, który znalazł się w składzie. Fin przeszedł do ENCE eSports bezpośrednio ze składu OpTic Gaming, podpisując kontrakt na dwa lata. Tak długi okres w umowie świadczyć może tylko o poważnej decyzji ze strony ENCE.

Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem naszego powrotu do Counter-Strike: Global Offensive. Podpisanie kontraktu z "allu" jest dla nas zaszczytem i daje nam siłę napędową, dzięki której chcemy przywrócić fińskiej drużynie dawną świetność. "allu" to silny zawodnik, który tylko dzięki własnym umiejętnościom jest w stanie zdominować grę. Już wcześniej zauważyliśmy, że ma on potencjał do bycia jednym z najlepszych zawodników na świecie – powiedział Joona Leppänen, dyrektor ds. Marketingu w ENCE.

Najbardziej pożądanym fińskim zawodnikiem kierował również patriotyzm. Pomimo wielu sukcesów na arenie międzynarodowej, Aleksi "allu" Jalli zawsze pragnął grać dla reprezentacji własnego kraju – Finlandii.

Udało nam się stworzyć zespół z najbardziej obiecującymi i utalentowanymi graczami, których nasz kraj ma do zaoferowania i mam nadzieję, że uda nam się udowodnić, że Finlandia ma to, czego potrzeba, aby stać się jednym z czołowych krajów w grze – skomentował Aleksi "allu" Jalli, kapitan drużyny ENCE CS:GO. Jak zapowiada organizacja kompletny skład teamu zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni. Drużyna będzie aspirować do udziału w Majorze organizowanym przez FACEIT. Nowy skład Team Kinguin:
Polska Karol "rallen"Rodowicz
Polska Mikołaj "mouz"Karolewski
Polska Wiktor "TaZ"Wojtas
Polska Jacek "MINISE"Jeziak
Polska Paweł "reatz"Jańczak

Kolejne mecze w ramach kolejnego sezonu ESEA MDL rozpoczną się już w poniedziałek o 18:00. W zmaganiach bierze udział 27 drużyn. Co ciekawe PRIDE również bierze udział w tym turnieju, według nieoficjalnych informacji drużyna ma przejąć zawodników z SEAL Esports. Nie zostało to jednak potwierdzone.