tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ME w klasie Finn: Kula ósmy po pierwszym dniu

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zajmuje ósme miejsce po pierwszym dniu otwartych żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn, które odbywają się w hiszpańskim Kadyksie. W regatach bierze udział 91 zawodników z 34 państw.
Piotr Kula (fot. PAP)

W poniedziałek planowane były dwa wyścigi. Pogoda utrudniła jednak życie organizatorom oraz zawodnikom i z powodu zbyt słabego wiatru udało się przeprowadzić tylko jeden.

Najlepiej z polskiej ekipy poradził sobie siedmiokrotny mistrz kraju Kula (GKŻ Gdańsk), który przypłynął ósmy. Wicemistrz Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) był osiemnasty, a postali reprezentanci – Krzysztof Stromski (YC Rewa), Oskar Adamiak (ChKŻ Chojnice) i Andrzej Romanowski (YC Rewa) – uplasowali się na dalszych pozycjach.

Jako pierwszy linię mety minął brązowy medalista mistrzostw świata Holender Nicholas Heiner, a za nim Amerykanin Caleb Paine i Argentyńczyk Facundo Olezza.

Na wtorek organizatorzy planują rozegrać trzy wyścigi, żeby nadrobić jeden stracony w poniedziałek. Regaty u wybrzeży Hiszpanii potrwają do soboty 17 marca.

podobne informacje

Trzy polskie załogi w czołówce regat Pucharu Europy

PŚ w żeglarstwie: Tarnowski wiceliderem w Marsylii

Klepacka o krok od zwycięstwa w Pucharze Europy

PŚ w żeglarstwie: Klepacka nadal prowadzi