0
2
2

City przełamało złą serię. Mistrzostwo coraz bliżej

Manchester City nie zwalnia tempa. W poniedziałek na zakończenie 30. kolejki Premier League pewnie pokonał na wyjeździe 2:0 Stoke i dzięki temu utrzymał szesnaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem United.
David Silva (Fot. Getty Images)

Mourinho szydzi z ikony Ajaksu. "Najgorszy trener w historii" [wideo]

City nie wygrało ze Stoke obu meczów ligowych od... sezonu 1998/99. Wówczas w Manchesterze było 2:1, a w rewanżu 1:0, tyle że zespoły grały w League One, a więc na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Choć różnica potencjału drużyn od dawna jest ogromna, przez niemal dwadzieścia lat nie udało się powtórzyć tego osiągnięcia. W poniedziałek przełamanie tej złej serii wziął na siebie David Silva.

Już w 10. minucie Gabriel Jesus świetnie zagrał na prawą stronę do Raheema Sterlinga, ten dośrodkował w pole karne i Hiszpan mierzonym strzałem nie dał szans Jackowi Butlandowi. Do przerwy wiele więcej ciekawego się nie wydarzyło, głównie przez Stoke, które oddało tylko jeden strzał. Niecelny.

Silva na 2:0 podwyższył w 50. minucie. Piękną, kombinacyjną akcję gości zakończył klepką z Jesusem, po której znalazł się w sytuacji sam na sam. Wyjście Butlanda na nic się nie zdało.

Dublet w tym spotkaniu powinien ustrzelić i Sterling. Najpierw po świetnej indywidualnej akcji, w której ograł w polu karnym dwóch rywali, jego strzał obronił bramkarz. Później po niefrasobliwym rozegraniu Stoke znalazł się przed nim sam, ale dał się dogonić obrońcy.