tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Guardiola? Ma niską samoocenę, żyje w strachu przed utratą władzy"

Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt, przez wiele lat związany z Bayernem w roli fizjoterapeuty, wypowiedział się na temat Pepa Guardioli, który kilka lat temu doprowadził do jego odejścia z klubu. – To człowiek z niską samooceną, żyjący w strachu – ocenił.
Pep Guardiola (fot. Getty Images)

Kicker: tylko jeden klub pytał o Lewandowskiego

Relacja Muellera-Wohlfahrta z Guardiolą, gdy Hiszpan pracował jeszcze na Allianz-Arena, była niezwykle burzliwa. Szkoleniowiec zarzucał uznanemu doktorowi, że liczne kontuzje w zespole to skutek jego złej pracy, z czym nie mógł się pogodzić 75-latek.

Konflikt dość szybko przybrał niepokojące rozmiary i w kwietniu 2015 roku Niemiec opuścił sztab monachijczyków. Czara goryczy przelała się wówczas po przegranym 1:3 meczu z FC Porto, kiedy Guardiola winę zrzucił właśnie na barki współpracownika. – Chciałbym powiedzieć wiele, ale nie mogę. Zdradzę tylko, że obwiniono nas za ten kiepski rezultat i to z przyczyn, których nie rozummiem. A to nie pierwsza taka sytuacja – przyznał wówczas.

Teraz dr Mueller-Wohlfahrt znów zabrał głos. Hiszpańskiego trenera ocenił w następujący sposób: – To człowiek z niską samooceną, jest pozbawiony pewności siebie. Żyje w ciągłym strachu. Nie o kolejne porażki, ale o utratę władzy i autorytetu.

Jeszcze więcej tego typu ocen znaleźć będzie można w autobiografii uznanego fizjoterapeuty, który w listopadzie poprzedniego roku zgodził się na powrót do klubu. Do dziś jest głównym lekarzem monachijczyków.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

Guardiola zostanie w City? "Czuję się tu dobrze"

Kontrowersyjny mural. Czułości Mourinho i Guardioli

Nowe trofeum Guardioli. Imponująca lista sukcesów

Joe Hart, czyli outsider... Trudne przypadki Anglika