tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Guardiola? Ma niską samoocenę, żyje w strachu przed utratą władzy"

Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt, przez wiele lat związany z Bayernem w roli fizjoterapeuty, wypowiedział się na temat Pepa Guardioli, który kilka lat temu doprowadził do jego odejścia z klubu. – To człowiek z niską samooceną, żyjący w strachu – ocenił.
Pep Guardiola (fot. Getty Images)

Kicker: tylko jeden klub pytał o Lewandowskiego

Relacja Muellera-Wohlfahrta z Guardiolą, gdy Hiszpan pracował jeszcze na Allianz-Arena, była niezwykle burzliwa. Szkoleniowiec zarzucał uznanemu doktorowi, że liczne kontuzje w zespole to skutek jego złej pracy, z czym nie mógł się pogodzić 75-latek.

Konflikt dość szybko przybrał niepokojące rozmiary i w kwietniu 2015 roku Niemiec opuścił sztab monachijczyków. Czara goryczy przelała się wówczas po przegranym 1:3 meczu z FC Porto, kiedy Guardiola winę zrzucił właśnie na barki współpracownika. – Chciałbym powiedzieć wiele, ale nie mogę. Zdradzę tylko, że obwiniono nas za ten kiepski rezultat i to z przyczyn, których nie rozummiem. A to nie pierwsza taka sytuacja – przyznał wówczas.

Teraz dr Mueller-Wohlfahrt znów zabrał głos. Hiszpańskiego trenera ocenił w następujący sposób: – To człowiek z niską samooceną, jest pozbawiony pewności siebie. Żyje w ciągłym strachu. Nie o kolejne porażki, ale o utratę władzy i autorytetu.

Jeszcze więcej tego typu ocen znaleźć będzie można w autobiografii uznanego fizjoterapeuty, który w listopadzie poprzedniego roku zgodził się na powrót do klubu. Do dziś jest głównym lekarzem monachijczyków.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

Patent na Guardiolę. Juergen Klopp zmorą Hiszpana

Najlepszy mecz Guardioli. De Bruyne jak Messi

City z pieniędzmi się nie liczy, ale czy w końcu podbije Europę?