tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Półmetek Raw Air: lider Stoch, awans Kubackiego

Konkurs w Lillehammer zamknął drugi z czterech aktów turnieju Raw Air. Na półmetku rywalizacji najlepszy jest Kamil Stoch, który ma ogromną przewagę nad Robertem Johanssonem. Awans w klasyfikacji generalnej zanotował Dawid Kubacki, który we wtorek zajął drugie miejsce. Transmisja czwartkowego konkursu w Trondheim od 16:45 w TVP1.
Dawid Kubacki (fot. PAP/EPA)

WTOREK W LILLEHAMMER – ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ

Wtorkowy konkurs był jednym z najlepszych w historii polskich skoków. Zwycięstwo Stocha sprawiło, że w Raw Air ma już 56,2 punktu przewagi nad Johanssonem i 86 nad innym Norwegiem – Johannem Andre Forfangiem.

Na szóste miejsce w zestawieniu awansował Kubacki. Do Stocha traci... 100,7 punktu, ale do podium już jedynie 14,2 "oczka". Stefan Hula zajmuje 16. miejsce, Piotr Żyła 26., Jakub Wolny 31., a Maciej Kot 35.

W czwartek konkurs w Trondheim, a weekend rywalizacja przeniesie się na mamuta w Vikersund – tam zawody drużynowe (sobota) i indywidualne (niedziela). W kolejny weekend zmagania w Planicy. W Pucharze Świata Stoch ma 190 punktów przewagi nad Richardem Freitagiem.

fot. TVP