Dogadali się! Horngacher nadal trenerem Polaków

Stefan Horngacher, który doprowadził drużynę polskich skoczków do tytułu mistrza świata, a Kamila Stocha do tytułu mistrza olimpijskiego, nadal będzie pracować z biało-czerwonymi! – Mogę już dziś powiedzieć, że mamy to. Stefan Horngacher zostaje z nami. Wszystko mamy omówione – zaznaczył Apoloniusz Tajner (prezes PZN) na antenie internetowego radia zapinamypasy.pl.
Stefan Horngacher (L) i Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

SKOCZKOWIE SKŁADAJĄ ŻYCZENIA DAWIDOWI KUBACKIEMU

Tajner zdradził również, że Horngacher miał propozycję objęcia reprezentacji Austrii, ale ostatecznie odmówił i nadal będzie pracować ze Stochem i spółką. Oficjalnie informacja ma zostać ogłoszona w Planicy na zakończenie sezonu.

Austriak prowadzi biało-czerwonych od 2016 roku. Pod jego wodzą Stoch został mistrzem olimpijskim w Pjongczangu oraz dwa razy wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a drużyna wywalczyła złoto mistrzostw świata w Lahti, brąz IO w Korei, a w sezonie 2016/2017 triumfowała w Pucharze Narodów.

Obecna umowa Horngachera wygasała w maju tego roku. Austriak po zakończeniu kariery skoczka był asystentem w reprezentacji Austrii, pracował także z kadrą B Polski, kadrami A i B Niemiec, był również osobistym trenerem Martina Schmitta. Jako zawodnik wywalczył dwa medale igrzysk olimpijskich oraz pięć mistrzostw świata – wszystkie w zmaganiach drużynowych.

Stoch: nie ma sensu "nabijać" skoków, skoro są powtarzalne
Kubacki: trudno być zadowolonym, choć skoki były dobre
Maciej Kot: Kamila nic nie wytrąci z równowagi
Horngacher: w równych warunkach Stoch nie ma sobie równych