tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ribery i Robben zostaną w Bayernie? Rozmowy w kwietniu

Arjenowi Robbenowi i Franckowi Ribery'emu z końcem sezonu kończą się kontrakty z Bayernem Monachium. Kwestia ich przyszłości jest coraz bliżej rozstrzygnięcia. Wypowiedział się o tym Karl-Heinz Rummenigge, dyrektor generalny mistrzów Niemiec.
Franck Ribery (L) i Arjen Robben (P) (fot. Getty Images)

Status legendy czy głośny transfer. Co wybierze "Lewy"?

Ribery występuje w Bayernie od 2007 roku, Robben – od 2009. Mimo że mają po 34 lata, wciąż są ważnymi zawodnikami Bawarczyków. Minionej soboty rozegrali świetne zawody – zespół Juppa Heynckesa rozbił Hamburger SV 6:0. Ribery strzelił dwa gole, a Robben dwa. Hat-tricka uzyskał Robert Lewandowski. Wciąż nie wiadomo, czy słynny duet "Robbery" będzie reprezentował barwy klubu z Monachium także w kolejnym sezonie...

Karl-Heinz Rummenigge (fot. Getty Images) W ostatnim meczu obaj zagrali świetnie. Rozmawialiśmy z Arjenem i Franckiem. Ustaliliśmy, że porozmawiamy o kontraktach w kwietniu. Zawodnicy nie mieli z tym problemu. Zobaczymy, co się stanie – podkreślił Rummenigge.

Naszym zadaniem jest zbudowanie drużyny na następny sezon. Zrobimy to zgodnie z naszą filozofią i możliwościami. Arjen i Franck chcieliby zostać w Bayernie i jeśli będą grać tak, jak z HSV, to spotkamy się i porozmawiamy o tym – podkreślił Rummenigge.

Robben ma drobny problem z nerwem kulszowym i nie znalazł się w kadrze na środowy rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Besiktasem Stambuł. – To działanie zapobiegawcze – wyjaśnił Rummenigge.

Lewandowski kluczowy dla Bayernu. "Mogą zastąpić każdego, ale nie jego"

podobne informacje

To pożegnalny sezon Robbena? "Jeśli nie nadejdzie idealna oferta..."

Arjen Robben potwierdził: to mój ostatni sezon w Bayernie Monachium

Bayern Monachium planuje letnią rewolucję. Do wydania... 200 milionów

Robert Lewandowski doceniony. Klasa światowa od "Bilda"