0
3
3

LM: Czerwone Diabły w piekle! Sevilla czekała 60 lat

Sevilla pokonała na wyjeździe Manchester United 2:1 (0:0) i awansowała do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu został Wissam Ben Yedder, który zdobył obie bramki. Dla drużyny z Andaluzji to drugi ćwierćfinał Pucharu Europy w historii – pierwszy miał miejsce 60 lat temu!
Wissam Ben Yedder (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU UNITED – SEVILLA

JAK PADŁY GOLE?
0:1 (74')
– Znakomite podanie Sarabii i Ben Yedder, który dopiero co pojawił się na murawie strzałem przy słupku nie dał szans de Gei!
0:2 (78') – Ben Yedder z bliska głową i choć de Gea zdołał dotknąć piłkę, to ta przekroczyła linię. Drugi strzał i drugi gol Ben Yeddera!
1:2 (84') – dośrodkowanie z rzutu rożnego i piękny gol po strzale wolejem Lukaku!

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?

2' – znakomita dwójkowa akcja Lukaku z Lingardem, ale strzał Belga zza pola karnego niecelny.
14' – przypadkowa szansa dla Sevilli, jednak strzał Muriela niecelny. Szkoda, bo to była dobra okazja dla gości.
37' – Fellaini wpadł w pole karne, ale jego mocny strzał obronił Sergio Rico. To była najlepsza okazja dla United w pierwszej połowie.
48' – kapitalna akcja Sevilli, Correa w polu karnym oszukał Rashforda, ale Bailly w ostatniej chwili uratował United od starty gola.
51' – Lukaku do Lingarda, dobry strzał, ale jeszcze lepsza interwencja Sergio Rico.
57' – znakomita szansa dla Sancheza, ale ten zbyt długo zbierał się do strzału i ostatecznie został zablokowany.
80' – Smalling z czterech metrów obok bramki. Jak on tego nie trafił?!
81' – Mercado głową tuż obok słupka. W odpowiedzi Lukaku, który również nieznacznie się pomylił!
90+1' – Ben Yedder sam na sam i de Gea górą. Powinno być 3:1!

BOHATER MECZU
Bez dwóch zdań Wissam Ben Yedder. Wszedł na boisko w 72. minucie i już 360 sekund później po jego dwóch golach Sevilla prowadziła 2:0 i awans miała w kieszeni. Francuz w doliczonym czasie gry miał jeszcze kapitalną okazję na skompletowanie hat-tricka, ale w sytuacji sam na sam de Gea nie dał się zaskoczyć.

TYMCZASEM W RZYMIE...
W drugim wtorkowym spotkaniu Roma podjęła Szachtar Donieck. Na wyjeździe rzymianie przegrali 1:2, ale u siebie wymęczyli skromną wygraną 1:0 i to piłkarze Eusebio Di Francesco zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.