tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niemoc Angulo trwa. "Trudno od tego uciec"

Najskuteczniejszy w sezonie piłkarz beniaminka ekstraklasy Górnika Zabrze Igor Angulo nie strzelił w tym roku żadnej ligowej bramki. – Nie ma problemu. Jestem przekonany, że gole przyjdą, Ja czekam na nie najbardziej – powiedział hiszpański napastnik.
Igor Angulo (fot. PAP/Dominik Gajda)

Dramatyczna końcówka. Remis Górnika z osłabionym Zagłębiem

Angulo jesienią strzelał jak na zawołanie i z 19 trafieniami zdecydowanie liderował klasyfikacji snajperskiej.

Czuję się tak samo dobrze, jednak w tym roku rzeczywiście nie zdobyłem jeszcze bramki. Ale pomagam zespołowi, tak samo jak wcześniej. Luty był dla mnie bardzo trudny, nie jestem przyzwyczajony do grania w tak niskich temperaturach. Teraz pogoda się na szczęście wyraźnie poprawia – dodał.

Podkreślił, że trenuje cały czas tak samo intensywnie, jak wcześniej.

Czasem tak jest, że ciężko pracujesz i nie potrafisz pokonać bramkarza rywali. Kiedy indziej zdobywasz gole łatwo, nawet w przypadkowych sytuacjach – ocenił.

Przyznał, że w miarę trwania sezonu gra mu się trudniej. – Nie tylko mnie, ale i całej drużynie. Na początku rozgrywek byliśmy dla wszystkich niespodzianką. Teraz przeciwnicy znają naszą grę – wyjaśnił Hiszpan.

Zauważył, że nie jest mu łatwo "wyrzucić z głowy" myli o bramkach, futbolu. –Trudno od tego uciec po tylu spotkaniach bez trafienia. Próbuję to robić – stwierdził.

Jego zdaniem za wcześnie jest na dywagacje, na którym miejscu Górnik skończy sezon. – Zobaczymy. Zostało jeszcze sporo meczów do rozegrania, my po prostu musimy powalczyć o trzy punkty w każdym – dodał.

Przyznał, że nigdy wcześniej nie grał w takim meczu, jak ten z Piastem w Gliwicach, przerwany po burdach kibiców. – To było trudne, nigdy czegoś takiego nie przeżyłem. Nie wiem, czemu zabrano nam trzy punkty, zobaczymy jak to wszystko się skończy – stwierdził Angulo, który wraz z kolegami walczy o ligowe punkty i premie, przewidziane za zajęcia miejsca od szóstego w górę.

podobne informacje

Wybierz najlepszego piłkarza 13. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Puchar Polski: pogrom w Hrubieszowie. Górnik rozbił Unię

Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Jagiellonia 1:3. Drużyna z Białegostoku nowym liderem

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:1. Igor Angulo uratował remis