tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Występ Iniesty pod znakiem zapytania. Valverde zaryzykuje?

Wciąż nie wiadomo, czy Andres Iniesta zagra w środowym rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Barcelona podejmie Chelsea. Pomocnik doznał niedawno urazu mieśnia dwugłowego uda. – To wielkie spotkanie, zawodnicy muszą być przygotowani w stu procentach – zadeklarował Ernesto Valverde, trener Katalończyków.
Andres Iniesta (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: hit Barcelona – Chelsea w kanałach TVP!

Iniesta opuścił boisko w 36. minucie meczu z Atletico Madryt, który odbył się 4 marca. Ostatnio wznowił treningi, ale wciąż nie ma pewności, że Valverde będzie mógł liczyć na niego w meczu z Chelsea...

Ernesto Valverde (fot. Getty Images) Dobrze radził sobie na zajęciach, ale wciąż nie mogę powiedzieć, czy zagra. Wiele zależy od przedmeczowego treningu. W środę będziemy musieli wygrać. Trzeba podjąć ryzyko, ale nie może być ono zbyt wielkie. Nie można zagrażać bezpieczeństwu piłkarza – podkreślił Valverde.

W pierwszym spotkaniu Chelsea zagrała bardzo dobrze, ale Barcelona strzeliła gola po błędzie Andreasa Christensena. Dzięki pomyłce rywali i trafieniu Leo Messiego, zespół Valverde zremisował (1:1) i podejdzie do rewanżu w korzystnej sytuacji.

W pierwszym meczu zobaczyliśmy wszystkie cechy Chelsea. Nie wiem, czy będą się bronić czy atakować. Wszystko będzie zależało od wyniku. Musimy uważać na atuty rywali. Będą groźni przy stałych fragmentach gry i kontratakach – ocenił Valverde.

Liga Mistrzów: transmisja FC Barcelona – Chelsea w TVP1 [zwiastun]