tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nagroda dla Miejrzejewskiego. Drugi raz w tym sezonie

We wtorek Adrian Mierzejewski rozegrał w barwach Sydney FC pełne spotkanie w azjatyckiej Lidze Mistrzów przeciwko Kashimie Antlers, a kilka godzin później został wybrany przez PFA (Proffesional Footballers Australia) zawodnikiem miesiąca w lidze australijskiej.
Adrian Mierzejewski (fot. Getty Images)

Mierzejewski bez powołania. "FM mnie trolluje"

"Mierzejewski był w lutym w sensacyjnej formie, strzelając cztery gole w trzech spotkaniach" – tak wybór uzasadniło PFA, czyli związek zawodowy, który zrzesza piłkarzy, piłkarki, ale także juniorów w Australii.

Polak odebrał tę nagrodę drugi raz w sezonie – był także najlepszym piłkarzem grudnia.

Jestem szczęśliwy i dumny, że odebrałem to wyróżnienie dwukrotnie. Dziękuję znakomitym zawodnikom, którzy mnie otaczają i pomagają mi, abym prezentował się jak najlepiej – skomentował Miejrzejewski.

Adrian Miejrzejewski w otoczeniu piłkarzy Kashimy Antlers (fot. Getty) Bardzo podoba mi się gra w A-League i wiem, że razem z drużyną możemy osiągnąć wiele w tych rozgrywkach – dodał.

Polakowi gratulował również prezydent PFA – Alex Wilkinson. – Adrian znakomicie przystosował się do gry w A-League i naprawdę cieszy się grą, co widać po jego występach – ocenił.

Mierzejewski w tym sezonie zagrał w 23 meczach, zdobywając 12 bramek i asystując przy sześciu.

W tabeli A-League Sydney FC pewnie prowadzi, mając osiem punktów przewagi nad Newcastle Jets i 19 nad Melbourne City, w którym gra inny z Polaków – Marcin Budziński. Liderzy są już pewni awansu do półfinału fazy play-off.

Sydney FC – Wellington Pxoenix 4:0. Kolejny gol Mierzejewskiego [skrót]