tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polacy zagrają o miejsce na IEM Sydney 2018

Trzy polskie drużyny zagrają w turnieju GG:Origin. Zwycięzca zostanie nagrodzony biletem na Intel Extreme Masters Sydney 2018. O wyjazd do Australii powalczą Virtus.pro, AGO Esports i Codwise Unicorns.
MICHU i byali (fot. Facebook)

WESG: AGO Esports i Nerchio wychodzą z grupy!


W maju będziemy mogli oglądać pojedynki w ramach IEM Sydney 2018. Pełna lista drużyn nie jest jeszcze znana, ale dotychczas bezpośrednio zaproszone zostały formacje FaZe, Renegades i SK Gaming. W turnieju weźmie udział łącznie 16 ekip, które zagrają o pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Jest duża szansa na to, że w Sydney zobaczymy także polski akcent. W zmaganiach GG:Origin pojawią się Virtus.pro, AGO Esports i Codewise Unicorns, a także Paweł "innocent" Mocek i jego Sprout. Lot do Australii przewidziano tylko dla zwycięzcy, a bonusem jest 10 tysięcy dolarów do podziału przez cztery najlepsze drużyny. Virtus.pro już czeka w play-offach, razem z Gambit, Heroic i HellRaisers.

Rozgrywki ruszą 16 marca i potrwają do 1 kwietnia. Dzień po zakończeniu grup będziemy mogli oglądać fazę zasadniczą. Grupy prezentują się następująco:

Groupa A:
ALTERNATE aTTaX
Nao Tem Como

Codewise Unicorns
Windigo
Groupa B:
Quantum Bellator Fire
Epsilon
AVANGAR
Sprout

Groupa C:
Space Soldiers
GODSENT
North

Groupa D:
EnVyUs
AGO Esports
BIG
EPG

Development coach AGO: gramy od 15 do 23 lub nawet 24
Snax: myślę, że mógłby nam się przydać psycholog
"Pasha" Jarząbkowski: pomogę "MICHU" stać się gwiazdą Esportu
Snatchie: zmiana pokolenia w CS:GO może nadejść