Historia lubi się powtarzać. Chelsea znów uciszy Camp Nou?

Chelsea ma świetne wspomnienia z ostatniego meczu na Camp Nou. W 2012 roku w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów The Blues zremisowali z Barceloną 2:2. Taki wynik dałby im awans także w środowym starciu. Transmisja meczu Barcelona – Chelsea w TVP 1, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: hit Barcelona - Chelsea w kanałach TVP!

Zespół prowadzony wówczas przez Roberto Di Matteo przyjechał do Katalonii w komfortowej sytuacji – w pierwszym starciu The Blues wygrali 1:0 po trafieniu Didiera Drogby.

Rewanż rozpoczął się jednak fatalnie dla przyjezdnych. Barcelona prowadziła 2:0 po golach Sergio Busquetsa i Andresa Iniesty. Co więcej, w 37. minucie czerwoną kartkę dostał John Terry. Chelsea strzeliła gola kontaktowego w dodatkowym czasie gry – Ramires przelobował Victora Valdesa.

Fernando Torres i Victor Valdes (fot. Getty Images) To nie był koniec emocji. W 49. minucie sędzia Cuneyt Cakir podyktował rzut karny za faul Drogby na... Cescu Fabregasie, który wtedy grał w Barcelonie. Messi trafił w poprzeczkę. Napór gospodarzy rósł, bo wciąż potrzebowali jednej bramki. Świetnie bronił Petr Cech, a Messi w jednej z kolejnych akcji kopnął w słupek. Ostatnie słowo należało jednak do Chelsea – Ashley Cole wybił piłkę w kierunku bramki Barcy, ta trafiła do Fernando Torresa, który minął Valdesa i strzelił gola na 2:2.

W składach obu drużyn na środowy mecz może znaleźć się siedmiu zawodników z tamtego starcia. W Barcelonie są to Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta i Leo Messi. W Chelsea wystąpił wówczas Gary Cahill. W drużynie The Blues zagrają też Fabregas oraz Pedro Rodriguez. Obaj w 2012 roku byli zawodnikami Barcy – Fabregas wybiegł w wyjściowej "jedenastce", a Pedro przesiedział zawody na ławce rezerwowych.

Liga Mistrzów: transmisja FC Barcelona – Chelsea w TVP1 [zwiastun]