tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Superliga kobiet: zamieszanie po meczu w Lubinie. Złamano przepisy

Mecz PGNiG Superligi kobiet między Metraco Zagłębiem Lubin a MKS Perłą Lublin rozstrzygnęły rzuty karne, ale Związek Piłki Ręcznej w Polsce wszczął procedurę, czy nie zostały złamane przepisy. – Pytałam obserwatora i nie protestował – tłumaczy się trenerka Miedziowych Bożena Karkut.
Bożena Karkut (fot. PAP)

W regulaminowym czasie sobotni mecz Zagłębia z Perłą zakończył się remisem 22:22 i o tym, kto zwycięży, miały rozstrzygnąć karne. W pierwszej serii, kiedy z każdej z ekip rzucało po pięć zawodniczek, oba zespoły pomyliły się po razie. Kolejne karne były wykonywane do pierwszej pomyłki. W Zagłębiu do piłki na przemian skutecznie podchodziły Klaudia Pielesz oraz Kinga Grzyb – pierwsza trzy razy, druga dwa. I właśnie wtedy miały zostać złamane przepisy, bo obie zawodniczki "w drugiej serii" mogły stanąć na siódmym metrze tylko raz.

(fot. PAP) Przed podjęciem decyzji, kto ma podejść do piłki, zapytałam się obserwatora, czy może ta sama zawodniczka ponownie rzucać i on powiedział, że tak. Doskonale wiedział, co się dzieje na boisku. Tak jak sędzie. Przecież nie robiliśmy tego, aby wywołać zamieszanie. Rzuciliśmy jednego karnego więcej niż Lublin i tyle, co mogę powiedzieć. Pozostaje nam czekać, jak cała sytuacja się zakończy – powiedziała trenerka Zagłębia.

Klub z Lubina wystosował również specjalne oświadczenie. Można w nim m.in. przeczytać: "Wszystkie zawodniczki, które rzucały rzuty karne w meczu Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin były wyznaczone do rzucania za pełną aprobatą sędziów i delegata tego spotkania, a w protokole pomeczowym nie ma żadnej adnotacji o naruszeniu przepisów w tej mierze".

Dalej klub z Dolnego Śląska zaapelował o zachowanie rozstrzygnięcia z boiska: "Zgadzamy się ze stanowiskiem Klubu MKS Perła Lublin, ażeby nie wzmagać animozji w odwiecznej walce o Mistrzostwo Polski na linii Lubin – Lublin i apelujemy tak jak nasz adwersarz do władz związkowych o uszanowanie woli dwóch Klubów i pozostawienie w mocy wyniku, który padł w sportowej rywalizacji".

Mecz Zagłębia z Perłą kończył sezon zasadniczy w ekstraklasie. Przed drugą częścią rozgrywek zespół z Lublina prowadzi w tabeli i ma dziewięć punktów przewagi nad drużyną z Dolnego Śląska.

W czwartek Metraco Zagłębie zagra na wyjeździe z Kram Startem Elbląg. Transmisja tego spotkania w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Początek o godz. 17:05.

podobne informacje

Pierwsza runda Superligi kobiet dla Metraco Zagłębia Lubin. Pora na mistrzostwo?

Puchar EHF kobiet: Metraco Zagłębie Lubin wygrało, ale odpadło z rozgrywek

Puchar EHF kobiet: wysoka przegrana Metraco Zagłębia Lubin

Puchar EHF kobiet: Metraco Zagłębie Lubin blisko II rundy