0
3
3

Ligue 1: PSG wygrało w "10". Bandytyzm Thiago Motty

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Angers 2:1 w spotkaniu 31. kolejki Ligue 1. Wygrana nie przyszła gospodarzom łatwo. Wszystko przez Thiago Mottę, który w bezmyślny sposób zaatakował bez piłki zawodnika gości. Paryżan uratował jednak Kylian Mbappe, zdobywając dwie bramki.
Kylian Mbappe (fot. PAP/EPA)

Prezes PSG martwi się o Neymara. Odwiedził go w domu

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Już w 12. minucie bramkę na 1:0 zdobył Mbappe. Cztery minuty później bezmyślnie zachował się jednak Motta. Doświadczony Włoch wykonał udaną interwencję, ale spadając z premedytacją kopnął rywala. Decyzja sędziego nie mogła być inna – czerwona kartka.

Mimo osłabienia to paryżanie byli stroną przeważającą. Szybko potwierdzili dominacją, strzelając drugiego gola. Po świetnej asyście Layvina Kurzawy do bramki Angers ponownie trafił Mbappe.

Końcówka była jednak nerwowa. Wszystko za sprawą znakomitego podania Flaviena Taita, który wyprowadził na idealną pozycję Karla Toko Ekambiego. Kameruńczyk nie miał problemów z pokonaniem Kevina Trappa i goście złapali kontakt.

Billy Ketkeophomphone (L), Angel Di Maria (P) (fot. PAP./EPA) Szansę, by uspokoić paryskich kibiców zmarnował Mbappe, który w 85. minucie trafił w idealnej sytuacji w poprzeczkę. W odpowiedzi – już w doliczonym czasie gry – do remisu mógł doprowadzić Ekambi. Na wyskości zadania stanął bramkarz PSG – Trapp.

W ligowej tabeli zawodnicy Unaia Emery'ego mają ogromną przewagę nad resztą stawki. Drugie AS Monaco traci już 17 punktów. Na drugim biegunie są goście, których czeka trudna walka o ligowy byt. Angers plasuje się na czternastej pozycji, ale ma tylko cztery punkty przewagi nad znajdującym się na miejscu barażowym Troyes.