tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielki gest Buffona. Opłacił drużynie lot na pogrzeb Astoriego

Gianluigi Buffon pokazał ogromną klasę nie tylko w trakcie ubiegłotygodniowego zwycięstwa w Lidze Mistrzów z Tottenhamem. Jak podają włoskie media, legendarny bramkarz zadbał również o to, by piłkarze Starej Damy dotarli punktualnie na pogrzeb Davide Astoriego.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Maestro Allegri. Jego Juventus nieefektowny, ale skuteczny

W środę 7 marca Juventus rozegrał rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Tottenhamem. Po zaciętym boju piłkarze Massimiliano Allegriego zwyciężyli 2:1, ale Buffon uznał, że to nie czas na świętowanie. W czwartkowy poranek we Florencji odbywał się bowiem pogrzeb kapitana włoskiego klubu, Davide Astoriego.

40-latek po meczu ogłosił zawodnikom, że wynajął samolot i opłacił lot do Włoch, a każdy z chętnych będzie mógł wsiąść na pokład. Nie zakładał jednak tak ogromnego zainteresowania i ku u jego zaskoczeniu bladym świtem gotowi do podróży byli wszyscy zawodnicy Juventusu. Ostatecznie na Półwysep Apeniński udała się tylko klubowa delegacja.

Buffon poprosił również, by ludzie Starej Damy zostali wpuszczeni na pogrzeb głównym wejściem katedry Santa Croce. Początkowy plan zakładał wejście bokiem, ale bramkarz chciał w ten sposób zamanifestować solidarność kibiców i klubów z całego kraju.

Na pogrzebie kapitana Fiorentiny zjawiły się tłumy fanów oraz ludzie piłki z całego świata. Hołd piłkarzowi oddali również wszyscy mieszkańcy miasta poprzez pozostawienie w oknach wizerunku zmarłego obrońcy.

Tysiące kibiców żegnało Davide Astoriego

podobne informacje

Włoskie media: znany nowy klub Gianluigiego Buffona

Media: Buffon odejdzie z Juve. Sensacyjny kierunek

40. urodziny Buffona. "Albo Juventus, albo nic"

"Gianluigi Buffon jest moim bohaterem"