0
3
3

Arsenal dokończył dzieła. Sensacyjne porażki faworytów

Po emocjonującym starciu w Londynie AC Milan przegrał 1:3 (1:1) z Arsenalem i odpadł z walki o zwycięstwo w Lidze Europejskiej. W kolejnej rundzie nie zagrają też Borussia Dortmund i Olympique Lyon, którzy niespodziewanie pożegnali się z rozgrywkami.
Patrick Cutrone i Mesut Oezil (fot. Getty Images)

Kędziora pożegnał się z LE. Solidny mecz Polaka

BOHATER MECZU: Danny Welbeck

Niezwykle aktywny w ofensywie, co rusz uciekał obrońcom i wywalczył rzut karny (choć z pomocą sędziego), który potem zamienił na bramkę. Był motorem napędowym Kanonierów w tym meczu i w końcówce strzelił jeszcze jednego gola.

JAK PADŁY BRAMKI?

35' (0:1) Hakan Calhanoglu zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze przed bramkarzem, który nie zdołał jej sięgnąć.
39' (1:1) Danny Welbeck perfekcyjnie wykorzystał wątpliwy rzut karny.
72' (2:1) Potężny strzał Granita Xhaki z dystansu próbował odbić Gianluigi Donnarumma. I odbił. Ale do własnej bramki.
85' (3:1) Fantastyczną, kombinacyjną akcję Arsenalu zwieńczył Welbeck, który z najbliższej odległości dobił strzał kolegi.

Calum Chambers w starciu z Andre Silvą (fot. Getty Images) A JAK PAŚĆ MOGŁY?

2' Andre Silva wbiegł w pole karne, zdążył do zagranej ze skrzydła piłki, ale kopnął tylko w boczną siatkę.
23' Z ostrego kąta lewą nogą próbował Welbeck, ale perfekcyjnie Donnarumma.
44' Sprytnie przy słupku próbował zmieścić piłkę Jack Wilshere, ale z największym trudem włoski bramkarz.
45' Z najbliższej odległości Welbeck chciał uderzeniem głową pokonać Donnarummę, ale znów górą był Włoch.
59' Ekwilibrystyczną próbę strzału "nożycami" podjął Silva, ale skiksował.

W POZOSTAŁYCH MECZACH

Niespodziewanie z Ligą Europejską pożegnała się zarówno Borussia Dortmund, jak i Olympique Lyon. Niemcy zremisowali na wyjeździe 0:0 z Salzburgiem i w obliczu porażki 1:2 na Signal-Iduna Park, zakończyli przygodę z walką na arenie międzynarodowej.

Francuzi ulegli natomiast na własnym obiekcie 2:3 CSKA Moskwa. W Rosji wygrali co prawda 1:0, ale na niewiele się to zdało.

Liga Europejska, 1/8 finału: Lazio Rzym – Dynamo Kijów (skrót)