tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Celt: Radwańska zagra w Stambule, Madrycie i Paryżu

Turnieje WTA w Stambule i Madrycie oraz wielkoszlemowy French Open – to imprezy rozgrywane na kortach ziemnych, w których ma wziąć w tym sezonie udział Agnieszka Radwańska. Wstępne plany polskiej tenisistki podał jej sparingpartner, a prywatnie mąż Dawid Celt.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Iwański: tenisowe życie w Polsce jest na śmiesznym poziomie

Celt informację na ten temat podał na Twitterze, zaznaczając, że to plany "na ten moment". W porównaniu z ostatnimi latami Radwańska dokonała jednej zmiany. Przeważnie zaczynała część sezonu na "mączce" od turnieju w Stuttgarcie. Tym razem wybrała jednak Stambuł, gdzie zmagania rozpoczną się 23 kwietnia. W stolicy Turcji występowała już w przeszłości – 10 lat temu wygrała tamte zawody.

29-letnia krakowianka nie ukrywa, że nie przepada za grą na kortach ziemnych i w ostatnich latach opuszczała np. turniej w Rzymie. Kulminacyjnym punktem części sezonu na "cegle" będzie French Open, w którym rywalizacja zainaugurowana zostanie 27 maja.

Polka ma przed sobą w najbliższym czasie jeszcze jeden turniej na kortach twardych – rozpoczynającą się we wtorek imprezę rangi Premier Mandatory w Miami.

Iwański: Radwańska musi szukać nowych rozwiązań i mocno trenować

podobne informacje

Rankingi WTA: kolejny spadek Radwańskiej

Lepsza tylko Serena. Łatwe triumfy domeną Radwańskiej

WTA: dwie Polki wyżej w rankingu

Ranking WTA: duży awans Świątek, Radwańska bez zmian