tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wstrząs w Płocku. Piotr Przybecki nie jest już trenerem Orlen Wisły!

Środowe spotkanie Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze było ostatnim, w którym Orlen Wisłę Płock prowadził Piotr Przybecki. Selekcjoner reprezentacji Polski w piątek został odwołany z funkcji trenera. Jego obowiązki przejmą Artur Góral i Krzysztof Kisiel.
Piotr Przybecki (fot. PAP)

Szczypiornistki walczą o Euro. Mecze z Czarnogórą w TVP

Decyzja o zakończeniu współpracy z Przybeckim to pokłosie ostatnich wyników Wisły. W ciągu 10 dni klub odpadł z rozgrywek Ligi Mistrzów, przegrał "derbowe" starcie z PGE VIVE Kielce i sensacyjnie uległ Górnikowi w ćwierćfinale Pucharu Polski.

– Odpadnięcie z Pucharu Polski na tak wczesnym etapie jest nie do przyjęcia – poinformował Adam Wiśniewski, prezes Orlen Wisły, na oficjalnej stronie klubu. – Co jednak zmartwiło mnie najbardziej, nie był to odosobniony przypadek niezadowalającej postawy naszej drużyny, o czym zresztą dyskutowaliśmy z trenerem Piotrem Przybeckim niejednokrotnie. .

– Mam do Piotra duży szacunek za jego doświadczenie i wiedzę, ale uznałem, że z punktu widzenia naszych ambicji i rozwoju odsunięcie go od pracy z pierwszym zespołem jest trudnym, ale jedynym rozwiązaniem – dodał.

Przybecki był trenerem Wisły od 1 lipca 2016 roku. Zespół prowadził w 93 meczach – Wisła wygrała 60 z nich, doznała 27 porażek, a w sześciu był remis.

Pod jego wodzą klub zdobył w poprzednim sezonie wicemistrzostwo Polski i zagrał w finale krajowego pucharu. Zawodził jednak w Europie – tak w minionym, jak i obecnym sezonie, Nafciarze nie zdołali awansować do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów.

W sobotę Orlen Wisła zagra w Elblągu z drużyną Wójcik Meble. Mimo zmiany trenera powinna bez kłopotu wygrać. Rywale w tym sezonie wygrali zaledwie sześć spotkań.