tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy skład Polaków na "drużynówkę". Wielki powrót

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher podał skład zespołu, który w sobotę wystąpi w Vikersund w przedostatnim konkursie drużynowym w tym sezonie. W porównaniu z ostatnimi zawodami w Oslo nastąpiła jedna zmiana – Macieja Kota zastąpi Piotr Żyła. Transmisja od godz. 16:00 w TVP1.
Kamil Stoch: nie było łatwo i nam, i sędziom
Kamil Stoch i Piotr Żyła (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Kareta Stocha. Pofrunął najdalej w Vikersund

Na Holmenkollbakken, tak jak i na igrzyskach w Pjongczangu, Polskę reprezentowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Kot. Na największym obiekcie świata szansę dostanie jednak Żyła. Informację podał portal skijumping.pl. Decyzja jest nieco zaskakująca, ponieważ w prologu wyżej był Kot – zajął 26. miejsce, a Żyła był 32.

Wiślanin po raz ostatni znalazł się w czwórce na zawody drużynowe 9 grudnia ubiegłego roku, kiedy w Titisee-Neustadt Polska zajęła drugie miejsce. Wystąpił również na inaugurację sezonu w Wiśle oraz w Ruce, gdzie jego wynik w pierwszej serii został anulowany ze względu na nieprzepisowy kombinezon.

Skakał także podczas styczniowych mistrzostw świata w lotach w Oberstdorfie, gdzie Polska zdobyła brąz. Zabrakło go w Zakopanem, Willingen, Lahti, na igrzyskach w Pjongczangu i ostatnio w Oslo.

Dawid Kubacki: Kamil nie musi się już napalać na wyniki
Stefan Hula: cały czas mam jeszcze rezerwy
Maciej Kot: skoki były dobre, ale przydałoby się więcej ofensywy