0:0 1:1 0:0 0:1
16.03.2018, 18:30
Polish Hockey League Playoff, 2017/2018, 1/2 finału

PHL: GKS o krok od finału. Malasiński bohaterem Katowic

Hokeiści Tauronu GKS Katowice wygrali z Comarch Cracovią 2:1 w czwartym meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi. W rywalizacji play-off jest 3-1 dla katowiczan.
PHL, 2. runda play-off: Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice (skrót)
(fot. PAP)

Polak w NHL? Świetna forma Łyszczarczyka

W czwartek GKS po raz pierwszy w fazie play-off przegrał z krakowską drużyną. Dzień później na lodowisku rywali nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa, choć nie przyszło ono łatwo.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej konto dla Comarchu otworzył Petr Chaloupka. Szybko na to trafienie odpowiedział Mikołaj Łopuski, wyrównując w ten sposób stan spotkania. W ostatniej bramek już nie oglądaliśmy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W niej sprawę błyskawicznie wyjaśnił Tomasz Malasiński, który już w drugiej minucie pokonał Rafała Radziszewskiego i zapewnił klubowi z Katowic trzecie zwycięstwo w półfinałach.

GKS awans do finału może zapewnić sobie w poniedziałek, podczas meczu na własnym lodowisku.

Comarch Cracovia Kraków – Tauron KH GKS Katowice 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, d.0:1)
Bramki: 1:0 Petr Chaloupka (21), 1:1 Mikołaj Łopuski (30), 1:2 Tomasz Malasiński (62)
Kary: GKS – 16 minut, Cracovia – 12
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-1 dla GKS. Kolejny mecz w poniedziałek w Katowicach