:
0
2:0
17'Łukasz Trałka
45'Christian Gytkjaer
55'Darko Jevtić

Pewne zwycięstwo Lecha. Goni Legię i Jagiellonię

Lech Poznań bez problemu rozprawił się przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 3:0 (2:0) w 28. kolejce Lotto Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz traci tylko dwa punkty do Jagiellonii i Legii.
Piłkarze Lecha Poznań (fot. PAP/ Jakub Kaczmarczyk)

Piast zrekompensuje dzieciom przerwany mecz

BOHATER MECZU: Christian Gytkjaer

Duńczyk jest w fantastycznej formie. To był jego czwarty mecz z rzędu z golem i znów obrońcy mieli ogromny problem, by wygrać z nim jakikolwiek pojedynek powietrzny.

JAK PADŁY BRAMKI?

17' (1:0) Po znakomitej akcji kombinacyjnej gospodarzy w pole karne wbiegł Łukasz Trałka i bez namysłu kopnął przed siebie. Bramkarz nie miał najmniejszych szans, by odbić ten strzał.
45+3' (2:0) Christian Gytkjaer stanął oko w oko z Dusanem Kuciakiem, kopnął prawą nogą i choć Słowak zdołał trącić piłkę, to i tak przekroczyła linię bramkową.
55' (3:0) Darko Jevtić w łatwy sposób ograł obrońców i zdobył bramkę precyzyjnym strzałem prawą nogą.

Darko Jevtić (fot. PAP/ Jakub Kaczmarczyk) A JAK PAŚĆ MOGŁY?

6' Znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Simeon Sławczew, ale nie trafił w bramkę.
18' Emir Dilaver uderzył głową po dośrodkowaniu ze skrzydła, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Kuciaka.
40' Wołodymyr Kostewycz próbował zaskoczyć bramkarza sprytnym strzałem, ale chybił.
71' Radosław Majewski kopnął piłkę prawą nogą w stronę bramki, ale bezbłędnie Kuciak.

SYTUACJA W TABELI

Kolejorz umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli i ma tylko dwa punkty straty do drugiego i pierwszego miejsca. Legia i Jagiellonia swoje mecze rozegrają jednak dopiero w weekend.

W coraz gorszym położeniu są za to gdańszczanie. Piłkarze Piotra Stokowca po tej porażce mają już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. I tylko fakt, że w tej kolejce Bruk-Bet i Pogoń zmierzą się ze sobą sprawia, że Lechia nie zakończy tego weekendu na przedostatnim miejscu.