Raw Air: przedostatni konkurs. Transmisja w TVP

Polscy skoczkowie narciarscy wystartują w sobotę w konkursie drużynowym Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. Biało-czerwoni wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Transmisja konkursu od 16:00 w TVP1.
Piotr Żyła, Stefan Hula, Kamil Stoch, Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Raw Air: Stoch powiększył przewagę. Cztery kroki do triumfu

Do drużyny powrócił Żyła, który nie wystąpił ani na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, ani w zawodach drużynowych Pucharu Świata w Zakopanem, Lahti i Oslo. Jego miejsce w tych konkursach zajął Maciej Kot.

Żyła, Hula, Kubacki i Stoch wywalczyli 21 stycznia w Oberstdorfie brązowy medal mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Wyniki z konkursu drużynowego będą zaliczane także do indywidualnej klasyfikacji Raw Air. Prowadzi w niej zdecydowanie Stoch, który kroczy od triumfu do triumfu. W piątek odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w tym cyklu, wygrywając kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Wcześniej był najlepszy w kwalifikacjach i konkursach w Lillehammer i w Trondheim.

W piątek Stoch jako jedyny przekroczył granicę 240 metrów, osiągając 242 m. Kubacki zajął w kwalifikacjach dziesiąte miejsce (206,5 m), Hula – 14. (214,5 m), 26. był Maciej Kot (207,5 m), 32. Piotr Żyła (200 m), a 39. Jakub Wolny (182,5 m).

Kamil Stoch: nie było łatwo i nam, i sędziom
Maciej Kot: skoki były dobre, ale przydałoby się więcej ofensywy
Stefan Hula: cały czas mam jeszcze rezerwy
Dawid Kubacki: Kamil nie musi się już napalać na wyniki