NBA: porażka obrońców tytułu z Kings

Spore problemy kadrowe ma trener obrońców tytułu Golden State Warriors Steve Kerr – do kontuzjowanych koszykarzy Klaya Thompsona oraz Stephena Curry'ego dołączył Kevin Durant. W piątkowym meczu NBA ulegli u siebie dużo niżej notowanym Sacramento Kings 93:98.
Draymond Green (fot. Getty Images)

NBA: Simmons najlepszym debiutantem od 57 lat!

Na szczęście wszystkie kontuzje wydają się być tymczasowe. Jesteśmy w niezłej formie. Musimy po prostu przetrwać każdy kolejny mecz. Wierzę mocno, że na play off wszyscy wrócą – powiedział Kerr.

Goście wygraną zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie, w której rywale sporo pudłowali w decydujących momentach. Była to trzecia w ostatnich czterech meczach przegrana Wojowników, którzy z bilansem 52 zwycięstw i 17 porażek zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej i tracą dystans do liderów Houston Rockets (54-14). 22 punkty dla Kings zdobył Buddy Hield, w tym trzy w ostatniej minucie. Wśród pokonanych wyróżnił się Quinn Cook – 25 punkty, co jest jego rekordem kariery.

Goran Dragic poprowadził do zwycięstwa na wyjeździe Miami Heat nad Los Angeles Lakers 92:91. Słoweniec zdobył 30 pkt i oddał przesądzający o wygranej celny rzut na 15 sekund przed końcowa syreną. W ekipie Jeziorowców najskuteczniejszym był Julius Randle – 25 punktów.

Koszykarze Toronto Raptors pokonali po dogrywce Dallas Mavericks 122:115 i wyrównali klubowy rekord jedenastu wygranych z rzędu w rozgrywkach ligi NBA. W dodatkowym czasie gry szczególnie dobrze spisywał się DeMar DeRozan, który w sumie uzyskał 29 punktów. Jonas Valanciunas dodał 21 punktów i 12 zbiórek. Było to także 18. zwycięstwo liderów Konferencji Wschodniej w ostatnich 19 pojedynkach. W zespole pokonanych Harrison Barnes zdobył 27 punktów.

22 punkty Coreya Brewera pomogły odnieść Oklahoma City Thunder piąte z rzędu zwycięstwo - w piątek pokonali u siebie Los Angeles Clippers 121:113. Doskonały mecz rozegrał koszykarz gospodarzy Russell Westbrook, który uzyskał 22. triple-double w tym sezonie, a 101. w karierze: 16 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst.

Depresja wśród sportowców. "Problem może się pogłębiać"